Celem Umowy Inwestycyjnej jest określenie zasad współpracy pomiędzy Wspólnikami, w szczególności w ramach spółki celowej („Spółka”) powołanej dla realizacji projektu budowy bloku energetycznego z zastosowaniem technologii zasilania paliwem gazowym w Elektrowni Ostrołęka „C” („Projekt Gazowy”). Spółka przejmie od Elektrownia Ostrołęka Sp. z o.o. z siedzibą w Ostrołęce („EOC”) wybrane aktywa i pasywa niezbędne dla realizacji Projektu Gazowego, co możliwe będzie dzięki porozumieniu, zawartemu pomiędzy wspólnikami EOC, czyli Energa S.A. i Enea S.A. oraz EOC. Umowa inwestycyjna zawiera klauzulę indemnifikacyjną mającą na celu zabezpieczenie Spółki przed zobowiązaniami określonymi w planie podziału jako pozostające w EOC. PGNiG obejmie 49% udziałów w docelowym kapitale zakładowym Spółki. Pozostałe udziały zostaną objęte przez PKN ORLEN wraz z Energa S.A. W takiej samej proporcji Wspólnicy będą uczestniczyć w finansowaniu projektu. Przesłankami warunkującymi przystąpienie PGNiG do Spółki jest uprzednie przeprowadzenie badania due diligence i uzyskanie stosownych zgód korporacyjnych PGNiG.
Wspólnicy zakładają realizację wszystkich przesłanek umożliwiających utworzenie Spółki, w tym pozyskanie zgody odpowiednich organów antymonopolowych, do 30 czerwca 2021 roku.
Publikacja informacji dot. podjęcia decyzji przez Zarząd PGNiG dot. wyrażenia zgody na podpisanie Umowy inwestycyjnej została opóźniona od podjęcia przez Zarząd PGNiG decyzji w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie Umowy Inwestycyjnej w dniu 18 grudnia 2020 roku do dzisiaj zgodnie z Art. 17 ust. 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS