Kielczanie w Szczecinie wystąpili w zaledwie 12-osobowym składzie. Po meczach Ligi Mistrzów – wtorkowym w Paryżu i czwartkowym w Szegedzie – trener Tałant Dujszebajew dał odpocząć Igorowi Karaciciowi, Aleksowi Dujszebajewowi, Tomaszowi Gębali oraz bramkarzowi Andreasowi Wolffowi. Zabrakło też oczywiście kontuzjowanych skrzydłowych Sigvaldi Gudjonssona i Angela Fernandeza, ale po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją do drużyny wrócił za to grający drugi trener Krzysztof Lijewski.

Mimo takich osłabień gospodarze nie byli w stanie podjąć wyrównanej walki z kielczanami. Już po sześciu minutach było 7:2 dla gości, po dziewięciu 10:3, a po dwudziestu – 18:8. Dobrze bronił Mateusz Kornecki, skuteczni byli Branko Vujović i Cezary Surgiel. Po dwóch golach tego ostatniego, 20-letniego wychowanka Vive, pięć minut przed przerwą kielczanie wygrywali 21:12.

Drugą połowę świetnie rozpoczął reprezentacyjny skrzydłowy Arkadiusz Moryto, skutecznie kontrując, potem dobrą zmianę dał w bramce Miłosz Wałach. Przewaga kielczan cały czas była wysoka, a kilka minut przed końcem sięgnęła nawet trzynastu trafień (26:39).

Sandra Spa Pogoń Szczecin – Łomża Vive Kielce 29:40 (16:22)

Sandra Spa Pogoń: Terehow, Gawryś – Wrzesiński, Gierak, Zaremba, Biernacki 4, Krupa 5, Rybski 3 (1), Matuszak 1, Telenga, Fedeńczak 5, Krysiak 1, Krok 3 (1), Jedziniak, Wąsowski 4, Bosy 3. Kary: 10 minut.

Łomża Vive: Kornecki, Wałach – Vujović 9 (3), D. Dujszebajew, Lijewski 1, Karalek 3, Olejniczak 2, Sićko 5 (1), Kulesz 6, Moryto 6, Surgiel 8, Kaczor. Kary: 8 minut.

Sędziowali: Łukasz Kamrowski (Cedry Wielkie) i Piotr Wojdyr (Gdańsk). Mecz bez udział publiczności.

Przebieg: I połowa: 0:3, 1:5, 2:7, 3:10, 6:11, 7:12, 7:14, 8:14, 8:18, 10:18, 12:19, 12:21, 15:21, 16:22; II połowa: 17:25, 17:27, 20:27, 21:28, 21:31, 25:36, 26:36, 26:39, 29:39, 29:40.

Piątka z Łomży Vive na eliminacje do mistrzostw Europy

Pięciu graczy Łomży Vive zostało powołanych do składu reprezentacji Polski na marcowe mecze eliminacji mistrzostw Europy, które w styczniu 2022 roku odbędą się na Węgrzech i w Słowacji. We wtorek, 9 marca w Celje biało-czerwoni zmierzą się ze Słowenią, a w niedzielę, 14 marca – we Wrocławiu z Holandią.

Wśród wybrańców trenera Patryka Rombla znaleźli się bramkarz Mateusz Kornecki, skrzydłowy Arkadiusz Moryto oraz rozgrywający Szymon Sićko, Tomasz Gębala i Michał Olejniczak.

Kadra Polski

• Bramkarze: Mateusz Kornecki (Łomża Vive Kielce), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Mateusz Zembrzycki (Azoty Puławy);
  • rozgrywający: Piotr Chrapkowski (Magdeburg – Niemcy), Tomasz Gębala, Szymon Sićko, Michał Olejniczak (wszyscy Łomża Vive), Maciej Pilitowski, Kacper Adamski (obaj MKS Kalisz), Rafał Przybylski (Azoty Puławy), Szymon Działakiewicz (Gwardia Opole), Arkadiusz Ossowski, Damian Przytuła (obaj MMTS Kwidzyn);
  • skrzydłowi: Jan Czuwara (Górnik Zabrze), Michał Daszek, Przemysław Krajewski (Orlen Wisła Płock), Arkadiusz Moryto (Łomża Vive);
  • kołowi: Maciej Gębala (Lipsk – Niemcy), Dawid Dawydzik (Azoty Puławy), Kamil Syprzak (Paris Saint-Germain – Francja), Patryk Walczak (Vardar Skopje – Macedonia);
  • rezerwowi: Kamil Adamczyk (Torus Wybrzeże Gdańsk), Mikołaj Czapliński (Orlen Wisła Płock), Dawid Fedeńczak (Sandra Spa Pogoń Szczecin), Piotr Jarosiewicz (Azoty Puławy), Jan Klimków (Gwardia Opole), Krzysztof Komarzewski (Orlen Wisła Płock), Mateusz Piechowski (Ademar Leon – Hiszpania), Michał Potoczny (MMTS Kwidzyn), Łukasz Zakreta (MKS Kalisz), Maciej Zarzycki (Gwardia Opole).