Nie w weekend a wyjątkowo we wtorek, swój ligowy mecz rozegrali szczypiorniści KSZO Ostrowiec, którzy we własnej hali podejmowali SMS ZPRP Kielce. Wojownicy skutecznie zrewanżowali się uczniom Kieleckiego SMS-u za porażkę w rundzie jesiennej i pewnie wygrali spotkanie 33:24. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy w pierwszych minutach meczu prowadzili 5:2, do tego dwuminutowe kary dostali Piotr Grabarczyk i Grzegorz Tkaczyk. Ostrowczanie zdołali jednak wyrównać i od stanu po 9 gra była dość wyrównana. W ostatnich minutach KSZO przejął jednak inicjatywę i na przerwę schodził prowadząc 18:14. Ostrowieccy wojownicy dobrze grali w obronie, do tego świetnie w bramce spisywał się Kasper Kijewski. Rzuty karne obronili nasi dwaj pozostali bramkarze: Michał Piątkowski i Bartosz Sieniek. W drugiej połowie KSZO kontrolował spotkanie, powiększając przewagę nad podopiecznymi Mariusza Jurasika. Trener Radowiecki w końcówce dał pograć wszystkim swoim zawodnikom.

Kolejne spotkanie pomarańczowo-czarni rozegrają już w najbliższą sobotę. Na wyjeździe zmierzą się z 6 w ligowej tabeli Olimpią Piekary Śląskie. KSZO zajmuje 4. miejsce w tabeli I ligi grupy D z dorobkiem 25 punktów. Do trzeciej Padwy Zamość traci 4 „oczka”. Liderem jest z SRS Przemyśl, który zgromadził 31 punktów.