- Takie osoby mają obowiązek wykonywania do trzech miesięcy pracy we wskazanej placówce
- Decyduje o tym wojewoda lub minister zdrowia
- Z ośmiu województw, które przekazały PAP informacje o delegowaniu personelu medycznego do opieki nad pacjentami z COVID-19, najwięcej decyzji w tej sprawie wydał wojewoda mazowiecki
- Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Onet.pl
Do pracy przy zwalczaniu epidemii można skierować pracowników podmiotów leczniczych, osoby wykonujące zawody medyczne i te, z którymi podpisano umowy na wykonywanie świadczeń zdrowotnych, jak również inne, jeżeli ich skierowanie jest uzasadnione aktualnymi potrzebami podmiotów kierujących zwalczaniem epidemii.
Takie osoby mają obowiązek wykonywania do trzech miesięcy pracy we wskazanej placówce. Udziela się im urlopu bezpłatnego, który wlicza się do okresu pracy.
Koronawirus. Personel medyczny poszukiwany do walki z COVID-19
Do pracy kieruje wojewoda, jeśli osoba taka mieszka lub jest zatrudniona w danym województwie. Jeśli nakaz dotyczy skierowania do innego województwa, decyduje o tym minister właściwy do spraw zdrowia.
Z ośmiu województw, które przekazały PAP informacje o delegowaniu personelu medycznego do opieki nad pacjentami z COVID-19, najwięcej decyzji w tej sprawie wydał wojewoda mazowiecki. Od marca do września 2020 r. skierował do podmiotów leczniczych, domów pomocy i zakładów opiekuńczo-leczniczych 235 pracowników medycznych, m.in. neurologów, internistów, anestezjologów, pielęgniarki, pielęgniarzy i opiekunów. 58 z tych decyzji zostało zrealizowanych.
Warszawa – wojewoda szuka personelu
Od 20 kwietnia podczas doręczenia decyzji wojewody przekazywany jest dodatkowy formularz. “W tym dokumencie od razu można zaznaczyć przesłanki wykluczające z oddelegowania (np. wiek, sprawowanie opieki … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS