A A+ A++

Zamiast po raz kolejny zmierzać nad Bałtyk czy planować wycieczkę na Podhale warto odkryć nieco mniej popularne miejsca w Polsce, a tych nie brakuje. Wyjątkową perełkę oferuje na województwo lubuskie, gdzie znajdziemy prawdziwy ewenement, który zresztą nie bez powodu trafił na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Poznaj Park Mużakowski, który poza bogatą historią skrywa także bajkowe pejzaże. 

Zobacz wideo
Najpiękniejsze widoki w Alpach. Nic dziwnego, że zostały wpisane na listę UNESCO. “Po prostu epicko!” [TRIP WE DWOJE]

Poznaj Park Mużakowski – ostoję natury i zjawiskowej architektury

Nie bez powodu o Parku Mużakowskim mówi się, że jest miejscem niczym z bajki. Już sama lokalizacja robi spore wrażenie – mieści się na granicy polsko -niemieckiej, gdzie przyroda jest wyjątkowo zjawiskowa, bujna i nadal dzika. Bez wątpienia wrażenie robi także historia tego miejsca oraz zabytki, liczne trasy. jeziora, zamek oraz bajkowe ogrody. T nie da się nudzić, a wiosną jest jeszcze magicznej, gdy przyroda budzi się z długiego, zimowego snu.  

Park Mużakowski jest wyjątkowy z wielu powodów. Znajduje się w otoczeniu Parku Krajobrazowego “Łuk Mużakowa”, oferując tym samym odwiedzającym możliwość zanurzenia się w bogatej zieleni i bujnej naturze. Na miejscu podziwiać można także stworzone przez człowieka jeziora – jednak to nie umniejsza ich jeśli chodzi o bajkowe widoki – tafle mienią się w różnych barwach, od pomarańczowo-czerwonych aż po turkusowe. Rozciągający się na 728 hektarów obszar jest największym parkiem w stylu angielskim w Polsce i został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2004 roku.

Park Mużakowski to miejsce pełne niespodzianek i bajkowych widoków

Miejsce na granicy Polski i Niemiec jest zarządzane przez Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Fundację Fürst Pückler Park Bad Muskau – co nadaje mu międzynarodowego charakteru. Turyści, którzy trafią w te rejony, z pewnością nie będą żałować czasu spędzonego na terenie Parku. Na miejscu podziwiać możemy także urzekający Nowy Zamek z różową fasadą. To dzieło księcia Hermanna von Pückler-Muskau, który założył cały kompleks ogrodów w XIX wieku. 

Po parku najlepiej poruszać się na dwóch kółkach. Do wyboru mamy trzy wygodne szlaki rowerowe – czerwony, niebieski i zielony. Na trasie nie brakuje pięknych widoków, a natknąć się można także na wiele chronionych gatunków zwierząt i roślin. Mieszka tu największy w Europie dzięcioł czarny, a przy odrobinie cierpliwości można się tu natknąć na orła bielika, rybołowa. Po polskiej stronie najważniejszą miejscowością w okolicy jest Łęknica do której zresztą warto zaplanować całą podróż i tu rozpocząć wycieczkę. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWypadek na węźle autostradowym Brzesko / 16 marca 2024 r.
Następny artykułDzisiaj mecz Ruch – Górnik na Stadionie Śląskim. Będą utrudnienia