Przypomnijmy, że Pereira został zastępcą szefa redakcji publicystyki Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (TAI) w marcu 2016 r. W grudniu tego samego roku powołano go na p.o. szefa portalu TVP Info, a w sierpniu 2017 r. objął stanowisko naczelnego.
Po zmianie władzy po wyborach parlamentarnych w październiku 2023 r. i próbie przejęcia najważniejszych funkcji w Telewizji Polskiej Pereira, wraz m.in. z Michałem Adamczykiem i Marcinem Tulickim, okupowali budynek TAI przez prawie miesiąc na przełomie grudnia i stycznia. Za te działania likwidator Telewizji Polskiej S.A. Daniel Gorgosz domagał się od nich odszkodowania w wysokości ponad 1,3 mln zł. Nadal nie wiadomo, czy “nowa TVP” powróci do siedziby na placu Powstańców w Warszawie.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Samuel Pereira na kanale Krzysztofa Stanowskiego. “Wstyd zapraszać”
Publicysta portugalskiego pochodzenia w ostatnich miesiącach był nie tylko twarzą “starej TVP”, ale i wszystkich związanych z nią chaotycznych przemian. Zapowiedź jego udziału w programie youtubera wywołała spore poruszenie jeszcze na długo przed rozpoczęciem wywiadu. Pojawiły się głosy krytyki. “Po co komuś takiemu dawać atencję?” – pytali internauci. Strategia prowadzenia kanału nie wszystkim się spodobała.
“Danka [chodzi o Danutę Holecką, szefową “Wiadomości” – przyp. red.] następna? Sami prosicie się o hejt i powiązanie waszego projektu z TVP… Już widzę Pereirę w Zero Info”, “Powoli rozjaśnia się cała wizja kanału” – pisali widzowie, dopatrując się w doborze gości deklaracji politycznych.
Zagłosuj w plebiscycie TopSeriale 2024 na swój ulubiony serial!
Samuel Pereira w Kanale Zero. Na szefa TVP Info wylała się fala hejtu
Od początku wywiad oglądało ponad 20 tys. osób, a liczba ta z każdą minutą rosła, dobijając do niemal 60 tys. Aktualizujący się na bieżąco czat, w którym każdy subskrybent kanału mógł podzielić się swoim komentarzem, szybka zalała fala hejtu, której odbiorcą i celem był Samuel Pereira. “Jedź z nim, Stano!” – pisali widzowie, zachęcając prowadzącego do wzięcia swojego gościa w krzyżowy ogień pytań.
Po pytaniu Krzysztofa Stanowskiego o stan mediów publicznych za czasów Pereiry posypała się fala negatywnych komentarzy. “To nie jest dziennikarz”, “Ten człowiek z obiektywizmem dziennikarskim/dziennikarstwem w ogóle ma tyle wspólnego, co Putin z dobrem” – ocenili oglądający. Do ich słów odniósł się sam gospodarz programu.
– Czat zarzucił ci kłamstwo – zwrócił się Stanowski do Pereiry, powołując się na opinie subskrybentów, zgodnie z którymi były szef TVP Info nie jest dziennikarzem, a “propagandystą” i “siewcą nienawiści”.
Stanowski spytał Pereirę również o to, że wie i czuje, że ludzie go nienawidzą. – Odczuwam to, bo te reakcje pozytywne i negatywne są pół na pół. Są osoby, które mnie obczajają w restauracji, rzucają coś i odchodzą (…) Czy problemem nienawiści jest obiekt nienawiści, czy ktoś, co ma nienawiść w sobie? – mówił gość.
Oglądający wyśmiali również fakt, że gość co rusz zerkał w ekran swojego laptopa. “Pomagają mu na laptopie?” – pytali ironicznie. “Co on sobie myślał, przychodząc tutaj?” – rzucali.
Niektórzy mieli też poważne zarzuty. “Ludzie nie wybaczą wam tego, że skłóciliście rodziny i teraz dzieci nie przyjeżdżają do rodziców, bo nie są w stanie się dogadać” – głosił jeden z komentarzy.
Inni zwracali również uwagę na stanowisko Stanowskiego. “Stano gra obiektywnego”, “Panowie rozmawiają i udają, że stoją za nimi inni mocodawcy”, “Stanowski politruka pisowskiego zaprasza, bo sam jadł z michy pisowskiej za publiczne środki obywateli” – dało się znaleźć negatywne komentarzy odnośnie do postawy gospodarza programu, który, jak sam przypomniał, pracował w TVP, jednak nie zajmował się informacjami, a sportem.
W najnowszym odcinku podcastu “Clickbait” rozmawiamy o serialach, które “ubito” zdecydowanie za wcześnie oraz wymieniamy te, które powinny pożegnać się z widzami już kilka sezonów temu. Możecie nas słuchać na Spotify, Apple Podcasts, YouTube oraz w Audiotece i Open FM.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS