“Jesteśmy w trakcie przygotowania budżetu na przyszły rok. Będziemy obserwować, co wydarzy się w warstwie legislacji. Jest sporo rzeczy, które analizujemy – na przykład orzeczenie dotyczące prowizji na produktach konsumenckich sprzed kilku tygodni. Na przełomie trzeciego i czwartego kwartału zdecyduje się, czy banki będą zmuszone zbudować dodatkowe rezerwy na poczet prowizji przedpłaconych produktów” – powiedział Krupiński w rozmowie z ISBnews.
Jednocześnie podkreślił, że problem kredytów we dotyczy jedynie w minimalnym stopniu.
zobacz także:
“Od 2006 roku Bank Pekao konsekwentnie stosuje zasadę udzielania kredytów walutowych osobom osiągającym dochody tylko w walucie kredytu. A ekspozycja na te kredyty – według stanu na koniec I półrocza 2019 roku jest marginalna – na poziomie 3,1 mld zł (1,5% aktywów) i wynika głównie z przejęcia Banku BPH w 2007 roku. Dlatego problem kredytów we frankach szwajcarskich dotyczy Banku Pekao jedynie w minimalnym stopniu, ponieważ nasze zaangażowanie w kredyty frankowe wynosi niespełna 5% wartości całego portfela kredytów hipotecznych dla detalicznych. Co więcej, 99,6% wartości portfela kredytów w CHF stanowią te denominowane we frankach szwajcarskich, a jedynie 0,4% portfela te indeksowane do CHF” – powiedział także Krupiński.
Prezes podtrzymał ambicje strategii do 2020 r. – cel poprawy wskaźnika C/I do poziomu poniżej 40%, wzrost dochodów komercyjnych o 10% rocznie, powtarzalnego ROE na poziomie 12,5%.
Bank uważnie jednak obserwuje zmiany w otoczeniu regulacyjnym, które mogą wpłynąć na realizację aspiracji finansowych zakładanych na 2020.
“Wiele będzie zależeć od otoczenia regulacyjnego, w tym kwestii związanej z kontrybucją do BFG. Zakładamy, że ten koszty będzie n … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS