Bogatą ofertę dydaktyczną posiada Wyższa Szkoła Administracji w Stalowej Woli, która kształci na poziomie studiów licencjackich i magisterskich nie tylko na kierunku administracja, ale również na pedagogice. Szeroki wachlarz możliwości dają studia podyplomowe prowadzone w ponad 20 specjalnościach. O walorach kształcenia na kierunku pedagogika oraz perspektywach zawodowych opowie Dyrektor Filii w Stalowej Woli, mgr inż. Izabela Kiszka oraz dr Joanna Markut, nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz starszy wykładowca uczelni.
– Studia na kierunku pedagogika umożliwiają zdobycie wiedzy potrzebnej do rozumienia kontekstów kształcenia, wychowania i pracy opiekuńczej. Oferujemy do wyboru wiele specjalności, między innymi skupiające się wokół pedagogiki resocjalizacyjnej z profilaktyką uzależnień, doradztwa zawodowego i personalnego, pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, terapii zajęciowej i arteterapii oraz integracji sensorycznej. Nasza uczelnia posiada wieloletnie doświadczenie, profesjonalną kadrę dydaktyczną, ugruntowaną pozycję na runku, prowadzi bogatą współpracę międzynarodową, co gwarantuje studentom rozwój własnych zdolności i umiejętność odnalezienia się na rynku pracy – mówi Dyrektor Filii w Stalowej Woli, mgr inż. Izabela Kiszka.
– Pedagogika to popularny kierunek wybierany przez młodych ludzi, którzy pragną związać swoją przyszłość z sektorem edukacyjnym. Kierunek ten naprawdę warto studiować. Otwiera ciekawą ścieżkę rozwoju zawodowego i szerokie możliwości zatrudnienia. W zależności od wybranej specjalności absolwenci studiów licencjackich i magisterskich mają perspektywę zatrudnienia, jako pedagog szkolny, nauczyciel w przedszkolu i klasach I-III szkoły podstawowej, arteterapeuta w świetlicach szkolnych, warsztatach terapii zajęciowej, środowiskowych domach samopomocy, w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, instytucjach pomocy i opieki społecznej, ośrodkach adopcyjno-opiekuńczych, domach dziecka, schroniskach dla ofiar patologii w rodzinie, internatach, świetlicach środowiskowych i terapeutycznych, organizacjach charytatywnych, zakładach karnych i poprawczych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, gabinetach logopedycznych. Absolwenci wielu specjalności mają możliwość otworzenia własnej praktyki pedagogicznej: np. gabinetu terapii pedagogicznej, pracowni logopedycznej, gabinetu terapii integracji sensorycznej, która jest nowością w ofercie Wyższej Szkoły Administracji i zasługuje na szczególną uwagę. Integracja sensoryczna bez wątpienia jest kierunkiem dającym perspektywę wykonywania ciekawego i dochodowego zawodu. Jak wszyscy wiemy, dzieci z różnymi zaburzeniami w rozwoju wymagających specjalistycznego wsparcia w postaci terapii integracji sensorycznej przybywa w lawinowym tempie. Popyt na usługi w tym zakresie jest duży i prawdopodobnie będzie się zwiększał w kolejnych latach – mówi dr Joanna Markut, starszy wykładowca uczelni.
– Głównym atutem studiów na kierunku pedagogika jest interdyscyplinarny charakter kształcenia oraz bogata oferta specjalności. Absolwent posiada wiedzę z różnych obszarów pedagogiki oraz praktyczne umiejętności niezbędne do podjęcia pracy w zawodzie. Ma możliwość dalszego rozwoju zawodowego i zdobycia nowych kwalifikacji na studiach podyplomowych o specjalnościach: edukacja i terapia osób ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera, logopedia, integracja sensoryczna, przygotowanie pedagogiczne do zawodu nauczyciela, terapia zajęciowa i arteterapia, organizacja i zarządzanie w oświacie, oligofrenopedagogika, surdopedagogika, tyflopedagogika, terapia pedagogiczna i rewalidacja, terapia zajęciowa i arteterapia, wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju. Ambitni absolwenci studiów I stopnia mają możliwość równoczesnego studiowania na studiach magisterskich i podyplomowych – dodaje Dyrektor Filii w Stalowej Woli, mgr inż. Izabela Kiszka.
– Studenci studiów pedagogicznych poznają najnowsze kierunki i trendy w pedagogice współczesnej polskiej i światowej jak np. pedagogikę prenatalną, która jest nowym obszarem nauk o wychowaniu dotyczącym dziecka w okresie od poczęcia do urodzenia. Jak wskazują badania już w okresie życia płodowego możemy poddać dziecko pozytywnym odziaływaniom i kształtować więź emocjonalną z nim. Studenci poznają współczesne tendencje w edukacji, innowacje pedagogiczne, którą bez wątpienia jest plan daltoński. Koncepcja ta polega indywidualnej pracy uczniów a jej twórczynią jest amerykańska nauczycielka Helen Parkhurst (1887-1973). Plan daltoński przeżywa obecnie swój renesans nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Umożliwia dostosowanie tempa nauki do rzeczywistych możliwości ucznia, budzi inicjatywę, samodzielność w myśleniu i działaniu, wyrabia poczucie odpowiedzialności. Szkoły i przedszkola daltońskie powstają w Holandii, Turcji, Chinach, Austrii, Czechach a także w Polsce. Planem Daltońskim interesuje się coraz więcej dyrektorów placówek oświatowych, również na terenie naszego powiatu. Studenci kierunków pedagogicznych zdobywają także wiedzę dotyczącą kluczowych metod pracy z dzieckiem m. in. prof. Gruszczyk-Kolczyńskiej, Batti Strauss, Carla Orfa, Weroniki Sherborne, M. Bogdanowicz, I. Majchrzak, M. Ch. Knillów, Marii Montessori oraz poznają nowe narzędzia pracy t.j. czytanie globalne, Karty Grabowskiego. Absolwenci Wyższej Szkoły Administracji wyposażeni są w najnowszą wiedzę i solidny warsztat metodyczny, dzięki czemu są konkurencyjni na otwartym rynku pracy – zapewnia dr Joanna Markut, starszy wykładowca uczelni.
– Studia na kierunku pedagogika to studia z przyszłością. Wyższa Szkoła Administracji w Stalowej Woli to nowoczesna uczelnia, która w wyniku prężnego rozwoju umożliwia zdobycie najnowszej wiedzy i atrakcyjnego zawodu – podsumowuje Dyrektor Filii w Stalowej Woli, mgr inż. Izabela Kiszka.
Rekrutacja do Wyższej Szkoły Administracji w Stalowej Woli została przedłużona do 30 października. Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie uczelni przy ulicy Al. Jana Pawła II 25A (budynek Mostostalu), pod numerem telefonu: +48 15 819 40 06 oraz na stronie internetowej: www.wsa.stalowa-wola.pl.
dr Joanna Markut WSA w Stalowej Woli
Delegacja z Turcji- Dalton School in Izmir
na Międzynarodowej Konferencji Daltońskiej.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS