Wisła Sandomierz przegrała 0-1 (0-0) z Siarką Tarnobrzeg w meczu 25. kolejki III ligi, gr. IV. Drużyna gości wygrała po trafieniu z rzutu karnego Bartosza Sulkowskiego.

Mecz z Siarką miał dodatkowy smaczek dla kibiców, ponieważ było to starcie nazywane lokalnymi derbami. Obie drużyny są zaprzyjaźnione. W pierwszej połowie mimo przewagi zespołu gości wiślacy również stworzyli sobie kilka bardzo dobrych sytuacji. Na początku spotkania po szybkim rozegraniu i błędzie Kacpra Józefiaka Krzysztof Zawiślak stanął oko w oko z bramkarzem, jednak intencje skrzydłowego Wisły odczytał Maciej Kowal. W 7. minucie dużo szczęścia mieli sandomierzanie. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska z piłką minął się Michał Jurewicz, ta trafiła do Gabriela Skrzypka, który bez zastanowienia uderzył na bramkę, jednak na linii strzału stanął Adrian Kajpust. W 20. minucie siarkowcy trafili do siatki, jednak wcześniej faulowany był Fryderyk Stasiak. Kilka chwil później mocno z dystansu huknął Paweł Rogala, ale dobrze ustawiony Jurewicz odbił futbolówkę za linię końcową. Gospodarze odpowiedzieli lekkim strzałem głową Zawiślaka.

Piłkarze Wisły lepiej radzili sobie w drugiej połowie meczu. W 58. minucie Zawiślak zakręcił zawodnikami Siarki i odegrał do wbiegającego Mateusza Chmielowca. 18-letni pomocnik mocno uderzył sprzed pola karnego, ale ładną interwencją popisał się golkiper rywali. Chwilę później strzał Marcela Tyla z okolicy piątego metra również został obroniony. W 77. minucie po faulu Stasiaka na Mateuszu Janeczce sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Bartosz Sulkowski.

20 marca 2021, 14:00 – Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 0-1 Siarka Tarnobrzeg
Bartosz Sulkowski 77 (k)

Wisła: 12. Michał Jurewicz – 14. Adrian Kajpust, 7. Marcin Sudy, 4. Fryderyk Stasiak, 13. Kacper Pieniążek (47, 11. Bartosz Klockowski) – 18. Mateusz Kuśmierczyk, 6. Marcel Tyl, 30. Mateusz Chmielowiec (72, 8. Jakub Siedlecki), 99. Sebastian Taranek (83, 23. Adam Antochów), 17. Krzysztof Zawiślak (83, 20. Mateusz Stańczyk) – 10. Miłosz Matuszewski (72, 24. Cezary Charszla).

Siarka: 12. Maciej Kowal – 17. Dawid Orzechowski (70, 18. Oliwer Kowalik), 30. Kacper Józefiak, 37. Michał Bierzało, 20. Bartosz Sulkowski – 99. Luigi D’Apollonio (65, 10. Mateusz Janeczko), 44, Jakub Tabor, 77. Paweł Rogala, 11. Paweł Szołtys (16. Wojciech Bieniarz), 19. Gabriel Skrzypek – 9. Dawid Bałdyga (70, 42. Arkadiusz Gajewski).

żółte kartki: Kajpust, Zawiślak – Orzechowski, Rogala.

sędziował: Michał Bobrek (Wadowice).