Początek rundy wiosennej nie był udany dla piłkarzy Avii Świdnik. Żółto-niebiescy przegrali w Połańcu 4:2, a wszystkie bramki stracili po rzutach karnych.

Po wycofaniu się z ligi ŁKS-u Łagów, to Avia wskoczyła na pozycję lidera 3 ligi grupy 4 i właśnie jako przodownik tabeli udała się na pierwszy mecz rundy wiosennej do Połańca.

To z czego słynie boisko w tym miasteczku, to fatalna murawa. Nie bez powodu przegrały tam zespoły preferujące grę piłką, a więc Cracovia II oraz Wieczysta Kraków.

Początek sobotniego meczu należał do gości. To właśnie Avia jako pierwsza zaatakowała i miała tego efekt w 14 minucie, kiedy to strzał Wojciecha Białka dobił skutecznie Mateusz Kompanicki. Zaledwie trzy minuty później było już 1:1. Wówczas sędzia podyktował pierwszy w tym meczu rzut karny da Czarnych. Wykorzystał go Eryk Galara. W 25 minucie trener Mierzejewski dokonał podwójnej zmiany. Do gry wszedł Patryk Wdowiak. Nie było to jednak wejście smoka, bowiem obrońca wypożyczony z Siarki Tarnobrzeg sprokurował dwie kolejne jedenastki. Pierwszą znów na gola zamienił Galara, a drugą co prawda wybronił Dawid Rosiak, jednak na dobitkę nie mógł już nic poradzić. Świdniczanie próbowali zmienić rezultat meczu, ale marnowali swoje okazje.

Po przerwie długo utrzymywał się wynik 3:1. Aż do 77 minuty, wówczas sędzia podyktował… a jakże, czwarty rzut karny! Tym razem za zagranie ręką Tomasza Midzierskiego. Swoją szanse wykorzystał Michał Banik. Minutę później Avia zmniejszyła stratę za sprawą Szymona Raka, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem. To niestety wszystko na co stać było świdniczan w tym spotkaniu. Avia przegrał 4:2 i dzięki zwycięstwom Stali Stalowa Wola i Wieczystej Kraków spadła na trzecie miejsce w tabeli.

Szansa na rehabilitację już w najbliższą sobotę. O godzinie 14:00 żółto-niebiescy podejmą w Świdniku Podhale Nowy Targ. Bilety na to spotkanie już teraz można kupować na https://avia-swidnik.pl/sklep-pilka-nozna/produkt/11-03-2023-r-g-1400-mks-avia-swidnik-vs-nkp-podhale-nowy-targ/

Czarni Połaniec – Avia Świdnik 4:2 (3:1)

Bramki: Galara (17-z karnego, 32-z karnego, 38), Banik (77-z karnego) – Kompanicki (14), Rak (78).

Czarni: Wiecierzak – Załucki, Kardyś (70. Bakowski), Kałaska (85. Śledź), Misztal, Galara, Bawor, Smoleń, Wiktor, Wątróbski (78. Żądło) – Banik.

Avia: Rosiak – Janiszek (25 Wdowiak), Kursa, Midzierski, Kalinowski (25 Kunca), Uliczny, Mydlarz (46 Mykytyn), Maluga (64 Akhmedov), Zając, Kompanicki, Białek (46 Rak).

Żółte kartki: Załucki, Kardyś, Bawor, Wiktor (Czarni) – Kursa, Janiszek, Midzierski, Zając, Uliczny, Rak, Kompanicki, Wdowiak (Avia).

Sędziował: Gerard Gawron (Mielec).