Celem inicjatywy jest zainspirowanie uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego do rozwijania swoich umiejętności, szczególnie w kierunkach technicznych. W ramach projektu uczestnicy zajmą się przygotowaniem projektów i prowadzenia eksperymentów naukowych z zakresu tematyki kosmicznej. Drugim obszarem jest rozwijanie ich umiejętności miękkich poprzez pracę zespołową i projektową.
– Bardzo się cieszę, że możemy zaproponować uczniom z Podkarpacia kolejne narzędzie pozwalające rozwinąć skrzydła oraz skłonić ich do realizacji projektów w obszarze tematyki lotniczej i kosmicznej. Jeszcze bardziej cieszy partner, z którym przystępujemy do współpracy. Boeing to marka z najwyższej półki oraz prawdziwy certyfikat jakości tego przedsięwzięcia – zaznaczył Michał Tabisz, prezes PCI.
– Według naszych prognoz, w ciągu następnych 20 lat przemysł lotniczy będzie potrzebował około 2 milionów nowych pracowników. Jednym z kluczowych elementów globalnej strategii Boeinga jest inwestowanie w inicjatywy edukacyjne, które mają przygotowywać do rozpoczęcia przygody z lotnictwem kolejne pokolenia innowatorów i inżynierów. Nasz zespół na Podkarpaciu cały czas się rozwija i mam nadzieję, że udział w programie StratoSTEM zainspiruje uczestników do tego, by w przyszłości rozpoczęli swoją zawodową drogę właśnie z nami – powiedziała Honorata Hencel, dyrektor zarządzająca Boeinga w Polsce i Ukrainie.
Projekt jest wynikiem współpracy PCI z firmą Boeing nawiązanej przy okazji hackathonu NASA Space Apps Challenge oraz Akademii ProtoLab – w ramach której eksperci amerykańskiej firmy pełnili funkcję mentorów.
– Uzupełnieniem programu jest szkolenie dla nauczycieli oraz stworzenie materiałów edukacyjnych, których celem będzie ich zainspirowanie, a także przekazanie wiedzy dotyczącej możliwości wykorzystania balonów do edukacji – dodaje Barbara Ślęk-Wojtowska, koordynatorka projektu z ramienia PCI.
W ramach przedsięwzięcia, w czterech szkołach regionu zaplanowano spotkania z ekspertami Boeinga, którzy opowiedzą o tym jak wygląda praca inżyniera i jak planować w tym kierunku swoją ścieżkę zawodową. Odbędą się także warsztaty oraz obóz treningowym w Akademickim Ośrodku Szybowcowym Politechniki Rzeszowskiej w Bezmiechowej.
W projekcie będzie mogło wziąć udział 28 osób. Będą to cztery zespoły sześcioosobowe wraz z 4 opiekunami. 50 szkół ponadpodstawowych z regionu otrzyma materiały edukacyjne i raporty z badań w formie drukowanej. Natomiast 80 osób z 4 szkół ponadpodstawowych będzie uczestniczyć w spotkaniach z ekspertami Boeinga.
Rejestracja odbywa się poprzez: event.pcinn.org/stratostem
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS