Wrocławski fintech PayEye, który pierwszy na świecie opracował pełny ekosystem płatniczy oparty o biometrię tęczówki oka będzie promował swoją innowację za granicą. Pomoże w tym dotacja z PARP.
PayEye to fintech ze stolicy Dolnego Śląska. Firma jako pierwsza na świecie opracowała pełny ekosystem płatniczy oparty o biometrię tęczówki oka.
– Wybraliśmy tęczówkę oka, bo wszelkie badania wskazują, że tęczówka ze względu na swoją niepowtarzalność jest najbezpieczniejszą biometryczną metodą identyfikacji użytkownika. Jesteśmy pierwsi na świecie, bo w finansach, a dokładniej w płatnościach biometrii oka nikt nie wykorzystywał. Mamy poczucie, że możemy stać się polską marką eksportową, która będzie rozpoznawalna na świecie. Dysponujemy autorskim rozwiązaniem, które łączy osiągnięcia nauki z najnowocześniejszą technologią, a więc mamy się czym chwalić – mówi Krystian Kulczycki, prezes PayEye.
CZYTAJ TEŻ: UVera wygrywa. Polski start-up najlepszy w Europie
Na stronie internetowej spółki PayEye można przeczytać, że: „Wystarczy jedno spojrzenie by płacić bezpieczniej, wygodniej i szybciej.” W celu dokonania zapłaty nie potrzeba bowiem mieć przy sobie ani portfela, ani karty płatniczej ani telefonu (z tej ostatniej możliwości korzysta coraz więcej osób używając różnych aplikacji płatniczych jak np. Apple Pay). Płatność okiem jest bezdotykowa. I, jak przekonują pomysłodawcy, zabezpieczona najlepiej na świecie, gdyż tęczówka oka to cecha unikalna.
Firma realizuje już pilotażowo płatności okiem we Wrocławiu oraz okolicznych miejscowościach. Innowacyjny system spółki PayEye jest aktualnie dostępny w 92 miejscach np. w Aquaparku we Wrocławiu, ale też w tamtejszych restauracjach, sklepach, myjniach aut, piekarniach, a także w aptece i hotelu (AC Hotel by Marriott Wrocław). Liczba takich placówek stale rośnie. PayEye ma status Małej Instytucji Płatniczej o numerze MIP42/2019 nadanym przez Komisję Nadzoru Finansowego.
PayEye – tak wygląda urządzenie płatnicze do płacenia okiem. Źródło: materiały prasowe PayEye
Globalny potencjał PayEye
Pomysł płacenia okiem zarówno ze względu na innowacyjność, ale też bezpieczeństwo i komfort, może szybko zawojować zagraniczne rynki. I firma planuje ekspansję zagraniczną począwszy od Wrocławia przez Polskę, Europę, aż po cały świat.
W pomyśle twórców PayEye potencjał globalizacji dostrzegli też eksperci Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Pomysł z Wrocławia idealnie wpisał się w cel konkursu „Go to brand” kierowanego do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, z którego to schematu pomocy Agencja finansuje promocję marek produktowych na rynkach zagran … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS