A A+ A++

W demokratycznych wyborach członkowie partii Razem w województwie łódzkim wybrali swoje nowe władze. W pięcioosobowym zarządzie okręgu, który będzie kierować regionalnymi strukturami przez następne 2 lata, znaleźli się Agnieszka Smoręda, Anna Salamon, Rafał Grabski, Adam Kępiński i Henryk Wójtowicz. Jakie są plany partii Razem na ten czas?

„Jesteśmy gotowi na maraton wyborczy”

Przyszły rok jest kluczowy dla partii opozycyjnych, ponieważ odbędą się wybory parlamentarne, a później samorządowe. Partia Razem od 2019 tworzy koalicję Lewicy wraz z Nową Lewicą (powstałą po połączeniu dawnego SLD i Wiosny). W Sejmie województwo łódzkie z ramienia Razem reprezentuje kutnowska posłanka Paulina Matysiak.

— Przed nami mnóstwo pracy i czas pełen wyzwań, ale jesteśmy gotowi na maraton wyborczy — mówi Adam Kępiński, który w zarządzie okręgu łódzkiego partii zasiada po raz drugi. — Mamy osoby gotowe do startu w wyborach, które chcą realizować nasz lewicowy program. Zwieramy szyki i nie zwalniamy tempa, aby już wkrótce zacząć dyskutować o roli Lewicy w przyszłym rządzie — dodaje.

— W naszych szeregach jest wiele osób, którym bliska sercu jest polityka miejska. Chcą mieć wpływ na to, co dzieje się w samorządzie — zapewnia Anna Salamon, zajmująca się budowaniem relacji z innymi organizacjami. — Nie zamykamy się na innych, jesteśmy partią dialogu i z otwartymi ramionami witamy ludzi podzielających nasze wartości.

Współpraca kluczem do sukcesu

Jak łódzkie struktury partii Razem zapatrują się na współpracę ze swoimi koalicjantami z Sejmu? — Zaletą naszej koalicji jest to, że potrafimy się pięknie różnić, ale też wiele nas łączy, bo chcemy silnego i opiekuńczego państwa, które nikogo nie zostawia za burtą — wyjaśnia Agnieszka Smoręda, która blisko współpracuje z parlamentarzystami Lewicy. — Dlatego silna lewicowa lista i współpraca na lewicy to w tym momencie nasz główny cel, abyśmy mogli skutecznie wprowadzać nasze pomysły w życie, jak np. krótszy czas pracy, tanie mieszkania czy leki za 5 zł — podkreśla Smoręda i jest przekonana, że partia będzie mogła w przyszłości przedstawić swoich radnych w Łodzi i innych miejscowościach regionu.

— Do naszych łódzkich struktur zapisują się ostatnio młode osoby oraz członkowie związków zawodowych. Myślę, że to jasny dowód na to, że przyciągamy świeżą energię i jesteśmy głosem po stronie pracowników — komentuje Rafał Grabski odpowiedzialny za sprawy członkowskie.

„Polska dla milionów, nie dla milionerów”

Członkowie nowego zarządu podkreślają, że łączy ich chęć stworzenia w Polsce państwa dobrobytu na miarę XXI wieku. — Nasze propozycje kierujemy także do mieszkańców mniejszych miejscowości. Priorytetem jest dla nas np. transport publiczny. Chcemy, aby autobus dojeżdżał do każdego sołectwa, a pociąg był dostępny w każdym powiecie — mówi Henryk Wójtowicz, mieszkaniec Głowna i najmłodszy członek zarządu. — Chcemy Polski dla milionów, a nie dla milionerów! — dodaje.

Kim są członkowie nowego zarządu łódzkiego Razem?

Agnieszka Smoręda — łodzianka, amerykanistka, członkini Rady Krajowej Razem. Ukończyła stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Łódzkim, gdzie od 2014 roku prowadzi zajęcia na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych. Od 2022 roku współpracowniczka Koalicyjnego Klubu Poselskiego Lewicy odpowiedzialna m.in. za wsparcie procesu legislacyjnego. Interesuje się polityką zagraniczną, kulturą i mediami. Ważna jest dla niej polityka mieszkaniowa i rynek pracy.

Adam Kępiński — inżynier, menadżer, łodzianin oraz amator literatury. Wierzy w dialog społeczny i demokratyczne podejmowanie decyzji. Do polityki przyciągnęła go chęć włączenia się w walkę z wyzwaniami społecznymi takimi jak rosnące nierówności społeczne i pogłębiające się zmiany klimatyczne.

Anna Salamon — łodzianka z wyboru, łebianka z pochodzenia. Z wykształcenia marketingowiec i nauczycielka wychowania fizycznego. Zawodowo zajmuje się organizowaniem wydarzeń. Mama dwójki dzieci. Dołączyła do partii Razem, bo chce mieć wpływ na rzeczywistość, w której żyje. Pragnie wzmocnić głos tych ludzi, których polscy politycy nie słuchają.

Rafał Grabski — polonista, dyrektor biura poselskiego Pauliny Matysiak, druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobieniu, edukator seksualny. Od urodzenia mieszka w gminie Aleksandrów Łódzki. Miłośnik transportu publicznego, świeckiego państwa i progresywnych podatków. Uwielbia wnikliwe reportaże i podróże pociągiem.

Henryk Wójtowicz — student psychologii, socjaldemokrata, mieszkaniec Głowna. Były członek zarządu Młodych Razem i współzałożyciel łódzkich struktur młodzieżówki. Asystent społeczny posłanki Pauliny Matysiak i uczestnik wielu protestów. Zapalony debatant, który od lat bierze udział w konkursach debat oksfordzkich. Pasjonat muzyki rockowej, motoryzacji, historii oraz wielbiciel psów.

Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKupujemy termometr bezdotykowy. Trzy najpopularniejsze modele
Następny artykułFaux Paux: Hity, wtopy 2022 roku i co przyniesie 2023? (Cz. 1)