A A+ A++

Napisał do nas czytelnik z prośbą o interwencję w sprawie zastawianych parkingów przy blokach w pobliżu Cotex Office Centre. Jak wyjaśnia, odkąd wprowadzono płatny parking przy biurowcu, parkingi mieszkańców są zapełnione. Okazuje się, że wprowadzenie parkomatów było konieczne, bo z miejsc przeznaczonych dla najemców korzystał ktoś inny.

Płocczanin, mieszkający w pobliżu Cotex Office Centre, poinformował nas o skutkach wprowadzenia opłaty parkingowej przy biurowcu.

– Na parkingach pojawiły się znaki – PARKING PŁATNY, a na parkingach parkometry. Najpierw darmowe było pierwsze 15 minut, jednak teraz już jest 30 minut. Tu pojawia się problem: pracownicy i interesanci notorycznie zastawiają miejsca mieszkańców, zwłaszcza wokół bloków przy ul. Braci Jeziorowskich 3, 5 i 7. W ciągu dnia my – mieszkańcy, nie mamy możliwości zaparkowania przed własnym blokiem, a parkingi Cotexu w większości są puste. Przed naszymi blokami parkują teraz samochody z rejestracjami WPL, WGS, WSE, czyli przyjezdni – tłumaczy nasz czytelnik.

Jak podkreśla, wieczorem, po skończonej pracy w Cotex Office Centre, parkingi przyblokowe pustoszeją.

– Tak samo jest z parkowaniem osób przyjeżdżających na badania do przychodni i zakupy do Stokrotki. Nie rozumiem decyzji Zarządu Cotexu wprowadzającej opłaty na swoich parkingach. Czy nie można było tego zrobić inaczej? Mógłby być płatny parking, ale np. dopiero po pierwszej godzinie, wtedy wszyscy interesanci mogliby spokojnie sobie zaparkować przed Cotexem. Tak samo pracownicy, wszyscy powinni mieć specjalne przepustki umożliwiające im parkowanie w godzinach pracy. Niestety tak nie jest. Owszem, niektórzy pracownicy posiadają przepustki, ale nie wszyscy. Są tacy pracownicy, którzy parkują przed naszymi blokami – wyjaśnia płocczanin.

Na dowód swoich słów przesłał zdjęcia samochodów przed blokami oraz prawie pustych parkingów Cotexu.

– Spacerując przed południem wokół bloków naliczyłem w sumie około 20 samochodów, które powinny być zaparkowane przy Cotexie. Dla nas, mieszkańców, to bardzo duża liczba zajętych miejsc. Spotkałem pana z Łęczycy, przyjechał na badania do Przychodni, nie chciał płacić za parking, zaparkował koło naszego bloku – podsumowuje czytelnik.

Zapytaliśmy właściciela obiektu Cotex Office Centre, firmę Elkop SE, o powody wprowadzenia opłat za parking.

– Dziękujemy uprzejmie za informację i umożliwienie zajęcia stanowiska w sprawie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najemców i ich klientów, Zarząd Elkop SE podjął decyzję o uporządkowaniu zasad oraz organizacji parkingów przynależnych do obiektu, zlecając to zadanie specjalistycznej firmie – wyjaśnia właściciel budynku. – Podmiot administrujący przestrzeniami parkingowymi COTEX OFFICE CENTRE zapewnia prawidłową organizację parkingu, czystość oraz bezpieczeństwo jego użytkowników. Wprowadzone opłaty za parkowanie, stanowiące standard w tego rodzaju przypadkach, przeznaczane są na pokrycie kosztów organizacji i utrzymania parkingów w należytym stanie oraz czystości – czytamy w oświadczeniu firmy.

Jednocześnie Zarząd ELKOP SE wskazuje, że nie ma żadnej faktycznej ani prawnej możliwości weryfikacji czy i z jakich miejsc parkingowych korzystają osoby, udające się do obiektu COTEX OFFICE CENTRE.

– Zarząd ELKOP SE nie ma również możliwości nakłonienia tych osób do korzystania z przynależącego do obiektu parkingu, do czego oczywiście wszystkich zainteresowanych zachęca, oferując możliwość swobodnego zaparkowania auta – podsumowuje Elkop SE.

W większych miastach płatne parkingi, szczególnie prywatne, są standardem, więc klienci uwzględniają ten koszt planując wizytę. Być może w Płocku za jakiś czas również przyzwyczaimy się do tego, że za wygodę trzeba płacić.

Zdjęcie przesłane przez czytelnika
Zdjęcie przesłane przez czytelnika
Zdjęcie przesłane przez czytelnika
Zdjęcie przesłane przez czytelnika
Zdjęcie przesłane przez czytelnika
Zdjęcie przesłane przez czytelnika
Zdjęcie przesłane przez czytelnika
Zdjęcie przesłane przez czytelnika
Zdjęcie przesłane przez czytelnika
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPomoc dla osób doświadczających przemocy
Następny artykułSycylia i Sardynia oznaczone na czerwono na pandemicznej mapie Europy