Parkingi przy stacjach
Katarzyna Głowacka: Mieszkańcy 13 miejscowości w województwie śląskim, między innymi Częstochowy, będą mieć lepsze możliwości codziennych dojazdów. Wybudujemy nowe parkingi w sąsiedztwie stacji i przystanków kolejowych, dzięki czemu możliwe będzie wygodniejsze łączenie podróży samochodem i koleją. Te podróże ułatwi 220 nowych miejsc parkingowych przy stacjach i przystankach.
Wszystko powinno być gotowe na przyszły rok i być może już na kolejny okres urlopowo-wakacyjny. Gdzie skorzystamy z parkingów przy kolei? Mówi Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego Polskich Linii Kolejowych:
Katarzyna Głowacka: To jest Dąbrowa Górnicza-Gołonóg, Będzin-Ksawera, Siewierz – Pyrzowice Lotnisko, Poręba, Blachownia Częstochowa- Gnaszyn, Koszęcin-Rusinowice, Turów (..). Podpisaliśmy umowę z wykonawcą. W przyszłym roku pasażerowie będą mogli zostawić swoje samochody przy peronach i wygodnie przesiąść się do pociągów. Na parkingach będzie oświetlenie i monitoring, na parkingach będzie oświetlenie i monitoring, dzięki czemu zwiększy się bezpieczeństwo.
Rządowe finansowanie projektu, który realizują PKP Polskie Linie Kolejowe, ma zasięg ogólnopolski. W województwie dotyczy 13 lokalizacji. Obiekty, przystosowane również dla osób niepełnosprawnych, docelowo mają być we władaniu samorządów:
Katarzyna Głowacka: Udogodnienia dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się sprawią, że nikt nie będzie wykluczony. Po zakończeniu prac budowlanych przekażemy parkingi lokalnym samorządom, które będą odpowiedzialne za ich utrzymanie. Inwestycja Polskich Linii Kolejowych jest realizowana w ramach rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. Dzięki realizowanemu programowi przystankowemu, w niemal stu miejscowościach w całym kraju przybędzie parkingów przy stacjach i przystankach kolejowych.
Podsumowuje Katarzyna Głowacka ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.
Czytaj także:
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS