A A+ A++

“Parkiet”: PGNiG i Polacy chcą dalszej dywersyfikacji dostaw gazu

04.01.2020r. 12:14


Ograniczenia importu gazu ze Wschodu i wzrostu dostaw z innych kierunków domagają się obywatele naszego kraju – wynika z badań na zlecenie PGNiG opublikowanych w weekendowym wydaniu Gazety Giełdy i Inwestorów “Parkiet”.


Jak informuje “Parkiet”, z badania opinii publicznej, przeprowadzonego na zlecenie PGNiG, wynika, że niemal wszyscy ankietowani, bo 96 proc., uznali bezpieczeństwo energetyczne za rzecz ważną.

“Ich zdaniem sposobem na jego poprawę jest dywersyfikacja źródeł importu błękitnego paliwa i wzrost krajowego wydobycia. Za zwiększeniem liczby krajów, z których Polska importuje gaz, opowiada się 80 proc. respondentów. Jeszcze więcej, bo 84 proc., ankietowanych widzi w dywersyfikacji skuteczny sposób na całkowitą rezygnację z dostaw z Rosji. Z kolei aż 88 proc. jest za zwiększeniem inwestycji w krajowe wydobycie” – czytamy.

Ponadto, trzy czwarte osób wypowiedziało się pozytywnie o rozwoju działalności poszukiwawczo-wydobywczej polskich firm na rynkach zagranicznych.

“Jednym z celów strategicznych PGNiG jest dywersyfikacja kierunków dostaw gazu ziemnego do Polski i systematyczne zmniejszanie wolumenu gazu, który sprowadzamy z Rosji. W ostatnich czterech latach mocno postawiliśmy na rozwój wydobycia węglowodorów zarówno w kraju, jak i za granicą – przede wszystkim na Norweskim Szelfie Kontynentalnym” – mówi cytowany przez “Parkiet” prezes PGNiG Piotr Woźniak.

Jak podkreślił, “Polacy są świadomi znaczenia bezpieczeństwa energetycznego”. “Tym bardziej cieszy nas fakt, że w zdecydowanej większości popierają działania podejmowane przez PGNiG, aby zagwarantować wszystkim odbiorcom pewne dostawy gazu po rynkowej cenie” – mówi szef PGNiG.

Badanie opinii publicznej zostało zrealizowane przez Kantar na zlecenie PGNiG w listopadzie 2019 r. na reprezentatywnej grupie 1 tys. osób.

PAP


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStadion przy Srebrnej z nowym dachem
Następny artykułNowy trener szczypiornistów Wybrzeża