A A+ A++
Szlabany mają ograniczyć ruch po głównych alejach, a na parkingach mają pojawić się parkomaty. Do realizacji jeszcze daleko, bo w pierwszym przetargu Park Śląski nie udało się wyłonić wykonawcy przebudowy systemu parkingowego.

Park Śląski planuje duże zmiany dla kierowców. Przede wszystkim mają one polegać na uporządkowaniu ruchu na terenie parku. Obecnie głównymi alejami porusza się sporo samochodów. Niektórzy bez odpowiednich zezwoleń. Powodem są niewystarczające ograniczenia dla kierowców. W wielu miejscach słupki nie wystarczają i kierowcy nie mają problemu z wjazdem w głąb parku. Nierzadko przejeżdżają głównymi alejami nawet w momencie, gdy pieszych i rowerzystów nie brakuje. Nawet popularna nawigacja Google Maps prowadzi samochody przez środek parku.

Żeby rozwiązać ten problem Park Śląski ogłosił przetarg na dostawę oprogramowania i infrastruktury systemu parkingowego oraz przebudowę układów drogowych na wjazdach i wyjazdach z parku. Chodzi między innymi o usunięcie kilkuset słupków i zastąpienie ich szlabanami. Taka bariera ma zatrzymać kierowców. Szlabany mają zostać zamontowane przy wjazdach: od ul. Chorzowskiej (od „Karolinki”), od alei Harcerskiej (AKS), od ul. Złotej (ZOO), Pojawią się także w centralnej części parku, żeby uniemożliwić wjazd. Ma być to wykonane w taki sposób, żeby rowerzyści mogli bez przeszkód przejechać.

Dodatkowo park chce wdrożyć nowy system płatności za postój. Jednym z jego elementów będą m.in. parkomaty samoobsługowe. Ma powstać też kolejny punkt poboru opłat na wjeździe od Alei Klonowej (wjazd od ul. Siemianowickiej). Parkowanie ma być możliwe tylko w tych strefach, które funkcjonują teraz. Dojazd do lokali gastronomicznych i parkowych atrakcji zostanie utrzymany, ale ma być możliwy wyłącznie wjazdami do tego przeznaczonymi.

To wszystko na razie plany, a na realizację trzeba poczekać, ponieważ Park Śląski właśnie unieważnił przetarg. Wzięła w nim udział tylko jedna firma – Base System z Krzeszowic. Wykonawca zaproponował realizację za 4,8 mln złotych brutto, a Park chciał na ten cel przeznaczyć ponad 200 tys. złotych mniej, bo ok. 4,6 mln złotych brutto. Przetarg został unieważniony.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAbsurdalne sceny. Mecz trwał, a po boisku między piłkarzami jeździła karetka [WIDEO]
Następny artykułKim jest współczesny architekt? Rusza badanie “ARCHITEKT 2.0 – Przedsiębiorczość w zawodzie architekta”