Paraolimpiada Tokio 2020. Złoty medal Patryka Chojnowskiego, wychowanka ŁTSR Łask. Medal zdobył w tenisie stołowym, a pierwsze kroki w tej dyscyplinie zawodnik stawiał pod opieką trenera Longina Wróbla. Drugi złoty medal dla Polski na Paraolimpiadzie w Tokio zdobył Patryk Chojnowski w paratenisie stołowym, w grze pojedynczej (klasa 10). W finale pokonał Francuza Mateo Boheasa 3:0 (11:8, 11:5, 12:10).

31-latek, obecnie zawodnik KSI Start Szczecin, wychowywał się w klubie ŁTSR Łask, gdzie tremował pod kierunkiem Longina Wróbla. Patryk Chojnowski pochodzi natomiast z Kleszczowa.

– Zwycięstwo tutaj to dla mnie ogromna ulga. Kiedy wygrałem ostatni punkt, czułem jak schodził ze mnie cały stres, dosłownie jakby spływał mi po plecach – poczułem się luźny, lekki, swobodny – powiedział tuż po zdobyciu medalu.
To piąty medal Patryka Chojnowskiego w historii jego trzech występów na igrzyskach paraolimpijskich. W tej samej kategorii zdobył zloty medal w Londynie w 2012 roku i srebrny w Rio de Janeiro w 2016. W grze drużynowej ma srebro oraz brąz.

Złoty medal na paraolimpiadze zdobyła także Róża Kozakowska, urodzona w Zduńskiej Woli a pochodząca z Koubów w gminie Sędziejowice. Zawodniczka na XVI Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio zdobyła złoty medal w rzucie maczugą. Wynikiem 28.74m ustanowiła nowy rekord świata.

Zawodniczka obecnie trenuje w TZSN „Start” Tarnów, ale pierwsze kroki stawiała pod opieką trenera Wojciech Kikowskiego w Zduńskiej Woli.

Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.