A A+ A++

Sytuacja wygląda najgorzej w Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Holandii. Tam szczególnie odczuwalny jest brak wykwalifikowanego personelu. Jak się okazało, lotniska nie były przygotowane na przyjęcie tak dużej liczby pasażerów, którzy pierwszy raz od momentu wybuchu pandemii chcieli zafundować sobie wakacje w różnych rejonach świata. 

Zobacz wideo
Likwidacja Lotniska Chopina? Minister Wild: „Nie może naruszać interesów CPK”

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl

Znane linie mogą zniknąć z lotniska w Warszawie. Skorzysta inne miasto

Wielka Brytania: trudności w znalezieniu pracowników przyczyną chaosu na lotniskach

Jak donosi Daily Mail, w ostatnich tygodniach w całym kraju można było zaobserwować prawdziwe oblężenie pasażerów na lotniskach, w szczególności w portach lotniczych Manchester, Heathrow, London Stansted, Bristol oraz Gatwick. Podróżni utknęli w ogromnych kolejkach, a niektórzy zostali zmuszeni do spania na podłodze na lotniskach – wszystko z powodu lotów opóźnionych o wiele godzin.

Specjaliści jako przyczyny upatrują w masowych zwolnieniach w okresie pandemii koronawirusa, kiedy to dokonywano redukcji zatrudnienia na skutek spadku popytu na podróże lotnicze w czasie lockdownów.

Linie lotnicze przeżywają obecnie trudności z ponownym zatrudnieniem zwolnionych wcześniej pracowników. To prowadzi do niedoboru pracowników ochrony, obsługi naziemnej i personelu odprawy. Poziom zatrudnienia na większych lotniskach obecnie wynosi około 80-90 proc. tego, co powinien w okresie szczytu sezonu letniego. Na mniejszych lotniskach utrzymuje się na poziomie 70 proc. Przypuszcza się, że niektórzy byli pracownicy postanowili porzucić branżę i nie wracać do zawodu po zakończeniu pandemii. Kolejnym problemem jest szkolenie nowych pracowników, które trwa nawet kilka tygodni.

Pasażerowie obawiali się o swoje życie. Błagali, by mogli opuścić samolotAtak paniki po lądowaniu. Pasażerowie błagają: Muszę wysiąść z tego samolotu

Paraliż na lotniskach w Irlandii i Holandii

Ruch lotniczy został sparaliżowany także na lotnisku w Dublinie – w niedzielę 29 maja ponad tysiąc podróżnych nie zdążyło na planowane loty. Kolejki do odprawy były tak ogromne, że kończyły się dopiero przed budynkiem terminala.

W Holandii na lotnisku Amsterdam-Schiphol również można natknąć się na ogromne kolejki pasażerów w punktach kontroli bezpieczeństwa. Opóźniono wiele lotów. Tamtejsze linie lotnicze KLM postanowiły zatem wstrzymać sprzedaże biletów do odwołania.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOkradł przychodnię ze sprzętu medycznego, został zatrzymany
Następny artykułMaster League w eFootball dopiero w 2023; wcześniej drużyny w formie DLC