Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem serwisu internetowego jest Bomega sp. z o.o. KRS:0000841054, NIP: 9112034523; REGON: 386056613. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: adres poczty elektronicznej: [email protected]
1 lutego minął rok od wojskowego zamachu stanu, który zniósł w Birmie swobody obywatelskie i zepchnął ten kraj w otchłań przemocy. Konflikt doprowadził do podwojenia liczby wewnętrznych uchodźców i wywołał ogromny kryzys humanitarny. Połowa Birmańczyków cierpi chroniczny głód, a sytuacja żywnościowa w całym kraju jest krytyczna.
Papież apeluje o pokój w Birmie
„Od roku z bólem obserwujemy przemoc, która wykrwawia Birmę. Przyłączam się do apelu biskupów birmańskich, aby wspólnota międzynarodowa podjęła działania na rzecz pojednania między zwaśnionymi stronami – mówił Franciszek. – Nie możemy odwracać wzroku od cierpienia tak wielu braci i sióstr. Prośmy Boga w modlitwie o pocieszenie dla tej udręczonej ludności. Jemu zawierzajmy wysiłki na rzecz pokoju.“
Ojciec Święty wyraził satysfakcję, że narody całego świata włączają się w obchody Międzynarodowego Dnia Ludzkiego Braterstwa, który 4 lutego obchodzony będzie po raz drugi. Papież przypomniał, że celem tego wydarzenia jest promowanie dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego, do czego wzywa podpisany w 2019 roku „Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia”.
Papież o międzyludzkim braterstwie
„Braterstwo oznacza wyciągnięcie ręki ku innym, szacunek wobec nich i słuchanie z otwartymi sercami – mówił Ojciec Święty. – Pragnę, aby podjęto konkretne kroki z wyznawcami innych religii, a także z ludźmi dobrej woli, aby potwierdzić, że dziś jest czas braterstwa, unikając podsycania konfliktów, podziałów i zamknięcia. Módlmy się i angażujmy każdego dnia, abyśmy wszyscy mogli żyć w pokoju, jako bracia i siostry.“
Franciszek pozdrowił też olimpijczyków. Przypomniał o rozpoczynjących się 4 lutego w Pekinie Zimowych Igrzyskach Olimpijskich oraz miesiąc później, 4 marca Paraolimpijskich. Podkreślił, że sport, ze swoim uniwersalnym językiem, może budować mosty przyjaźni i solidarności pomiędzy osobami i narodami każdej kultury i religii. Życząc sportowcom, by dali z siebie wszystko szczególnie pozdrowił cały świat paraolimpijski.
Papież o zdobywaniu medali i sportowcach-uchodźcach
„Najważniejszy medal zdobędziemy wspólnie, jeśli przykład niepełnosprawnych sportowców pomoże wszystkim przezwyciężać uprzedzenia i obawy oraz sprawi, że nasze społeczności staną się bardziej przyjazne i integrujące. To jest prawdziwy złoty medal – mówił Ojciec Święty. – Ponadto ze szczególnym wzruszeniem obserwuję osobiste historie sportowców-uchodźców. Niech ich świadectwa zachęcą społeczeństwo obywatelskie do otwierania się z coraz większym zaufaniem na wszystkich, nie pozostawiając nikogo z tyłu. Wielkiej rodzinie olimpijskiej i paraolimpijskiej życzę przeżycia jedynego w swoim rodzaju doświadczenia ludzkiego braterstwa i pokoju: błogosławieni, którzy wprowadzają pokój.“
When you login first time using a Social Login button, we collect your account public profile information shared by Social Login provider, based on your privacy settings. We also get your email address to automatically create an account for you in our website. Once your account is created, you'll be logged-in to this account.
Nie zgadzam sięZgadzam się
Etykieta logowania społecznościowego
When you login first time using a Social Login button, we collect your account public profile information shared by Social Login provider, based on your privacy settings. We also get your email address to automatically create an account for you in our website. Once your account is created, you'll be logged-in to this account.
Nie zgadzam sięZgadzam się
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.ZgodaPolityka prywatności
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS