Radio Watykańskie
Podczas czerwcowych konferencji organizowanych przez papieską instytucję podkreślono potrzebę inwestowania w naukę, by w coraz bardziej uprzemysłowionym świecie ocalić planetę, oceany i zatroszczyć się o społeczności obszarów przybrzeżnych, a także uczynić miasta przyjaznymi dla życia, zrównoważonymi i neutralnymi klimatycznie.
„Ponad 1,5 miliarda ludzi żyje z zasobów oceanów. Wielu z nich to biedni. Głównym tematem konferencji była konieczność ochrony oceanów dzięki odpowiednim środkom, aby ograniczyć nadmierne połowy, pozbyć się zanieczyszczeń, zwłaszcza plastikowych i mikro plastikowych, a także ochrony społeczności, które żyją w obszarach przybrzeżnych” – stwierdza prof. Braun.
Podkreślił, że problemem jest też środowisko życia w rozrastających się miastach, zwłaszcza dla najuboższych. Sektor budowlany, który zajmuje się budową miast, jest niezrównoważony i jest głównym sprawcą zanieczyszczeń i emisji gazów cieplarnianych. „Istnieje wiele przykładów wykorzystywania do budowy drewna, gliny, bambusa, a nawet papieru. Projektowanie miast musi się zmienić i może się zmienić. Trzeba pamiętać, że pod koniec wieku w miastach będzie żyło prawdopodobnie 7 z 10 mld ludzi” – zaznaczył badacz.
Inicjatywa „Wytrzymałość ludzi i ekosystemów w warunkach obciążeń klimatycznych” to szereg warsztatów i konferencji. O ich tematyce mówi prof. Braun:
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS