A A+ A++

Koło Gospodyń Wiejskich w Polankach „Polaneczki” w ramach prowadzonego projektu „Weź siebie na warsztat” zaprosiło kobiety na warsztaty WenDo.

REKLAMA

A co to jest WenDo? Wen to skrót od angielskiego women – kobiety, a Dō po japońsku to droga. Celem zajęć było nabycie takich umiejętności jak: nazwanie i rozpoznanie różnego rodzaju przemocy od fizycznej przez emocjonalną, ekonomiczną do symbolicznej. Ważne też było wzmocnienie poczucia sprawstwa i wiary w swoją wartość oraz nauczenia się skutecznej samoobrony w różnych sytuacjach, z fokusem na najczęstsze formy ataków na kobiety.

Panie poznały też poczucie własnej siły fizycznej i psychicznej oraz pewności siebie, a także doświadczyły solidarności kobiet.

Warsztaty poprowadziła Ania Kozicka, z wykształcenia pedagożka rewalidacyjna, edukatorka antydyskryminacyjna oraz na rzecz przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć (trenerka asertywności i samoobrony dla dziewczynek, osób dziewczyńskich oraz osób kobiecych i kobiet WenDo). Od wielu lat zaangażowana w działania stowarzyszenia 9dwunastych. Twórczyni idei edukacyjnej Oksydżen, w której łączy doświadczenie antydyskryminacyjne z wiedzą z tradycyjnej medycyny chińskiej.

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacji Sokólski Fundusz Lokalny, gminę Sokółka i Bank Spółdzielczy w Sokółce.

Partner projektu to Sokólski Ośrodek Kultury, koordynatorką jest Sylwia Nowakowska.

opr. (orj)

REKLAMA

Zdjęcia – KGW Polaneczki: 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMieszkańcy Chilmon mają nową drogę przez wieś [WIDEO, FOTO]
Następny artykułZaproszenie na II „Lato z PCPR-em”