Przystosowanie budynków dla potrzeb osób niepełnosprawnych staje się bardzo ważnym standardem. Efekty tych zmian możemy zobaczyć przy MSZ nr 5.
Jak podaje UM Gorlice:
Zakończyły się prace w Miejskim Zespole Szkół nr 5. W ostatnim czasie budynek został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – zamontowano specjalną rampę oraz dostosowano łazienkę na parterze. Ponadto w mieszkaniu chronionym przy Szkole Podstawowej nr 5 w Gorlicach powstał drugi oddział placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży „Poza Horyzont.”
W ramach remontu łazienki wymieniono płytki ścienne i podłogowe, poszerzono drzwi oraz zamontowano kompletny zestaw dla osób niepełnosprawnych (miska ustępowa, uchwyty ułatwiające korzystanie, umywalka z lustrem uchylnym, suszarka do rąk, dozownik do mydła).
Nowa pochylnia to obiekt o konstrukcji stalowej, który umożliwia szybki i samodzielny wjazd do budynku dla osób na wózkach bez nadmiernego wysiłku.
Wartość całego zrealizowanego zadania to 90 890,75 zł. Było ono współfinansowane z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 28 847,45 zł – 35% kosztów kwalifikowanych.
W ramach likwidacji barier obniżono też wysoki krawężnik przed budynkiem, tak aby nie stanowił już problemu dla osób niepełnosprawnych.
Drugi obszar prac obejmował stworzenie drugiego oddziału placówki wsparcia dziennego „Poza Horyzont.” W ramach tego projektu dokonano wielu prac adaptacyjnych. Do najważniejszych należało: wyburzenie istniejących ścianek działowych, postawienie nowych, wykonanie klatki schodowej od strony boiska szkolnego z montażem platformy przyschodowej dedykowanej osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Prace obejmowały także wstawienie nowej stolarki okiennej, drzwiowej, wykonanie nowych instalacji wod – kan, CO, elektrycznej i klimatyzacji.
Efektem prac stało się stworzenie funkcjonalnej klatki schodowej, dwóch sali do zajęć, sanitariatu i kącika … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS