Panasonic ogłosił telewizor JZ2000 OLED, następcę modelu HZ2000. Ma być to najbardziej “kinowy” odbiornik na rynku, a jednocześnie wreszcie zadowolić najbardziej wymagających graczy przez wprowadzenie złącz HDMI 2.1 wraz z obsługą 4K120FPS i VRR.
Panasonic wchodzi w świat AI, które usprawni obraz
Japoński gigant po raz pierwszy wprowadził w swoim telewizorze procesor wspomagany algorytmami sztucznej inteligencji. Nazywa się “HCX Pro AI Processor” – ma on uwypuklić walory obrazu stosownie do oglądanego typu treści.
Wprowadzenie takiego rozwiązania może wydać się przeciwne do ugruntowanej do tej pory filozofii firmy stawiającej na doznania zgodne z wizją reżysera. Całe szczęście – użytkownicy w razie potrzeby te usprawnienia będą mogli wyłączyć.
Aby zapewnić najwyższe możliwe pokrycie kolorów Panasonic ponownie zaangażował kolorystę z Hollywood, Stefana Sonnenfelda. Ekspert od obrazu zadbał, aby JZ2000 zapewniał jak najbardziej kinowe doznania.
Model JZ2000 używa specjalnie podrasowanej przez Panasonic matrycy Master HDR OLED Professional Edition, która zapewnia wyższe wartości jasności HDR – zarówno szczytowe, jak i średnie.
Producent usprawnił także system audio z Dolby Atmos, który teraz oprócz głośników skierowanych ku przodowi i górze, ma dodatkowe jednostki boczne. Powinny one jeszcze mocniej zaakcentować efekt Atmos (jego właściwości dokładnie wyjaśniałem na siostrzanej Gadżetomanii).
JZ2000 OLED wreszcie zadowoli graczy – dzięki HDMI 2.1
Najważniejszą zmianą na 2021 r. w porównaniu do flagowego modelu HZ2000 z roku poprzedniego jest oczywiście wprowadzenie HDMI 2.1 (nie wiemy na razie w ilu portach), a co za tym idzie obsługi rozdzielczości 4K przy płynności 120 FPS wraz z mechanizmem stabilizowania płynności VRR, oraz dźwiękiem HDMI eARC i automatycznym trybem gry (ALLM). Korzyści tych wszystkich funkcji dla graczy związanych z HDMI 2.1 wytłumaczyłem tutaj.
Producent zachwala również, że poczynił wszelkich starań, aby zminimalizować opóźnienia w grach (input lag) do absolutnego minimum – choć prawdziwe wartości poznamy dopiero przy niezależnych testach.
Nie zabraknie tutaj także rozwiązań takich jak Dolby Vision IQ (wyjaśniałem tu) oraz HDR10+ Adaptive. Sprawią one, że oglądając obraz z Dolby Vision lub HDR10+ – nasz telewizor korzystając z czujników światła otoczenia rozjaśni dodatkowo obraz, co przyda się, gdy nie oglądamy treści w kompletnym zaciemnieniu.
Panasonic JZ2000 OLED ma trafić do sklepów latem 2021 r. w 55- i 65-calowych wersjach. Ich cena jest na razie nieznana, ale jako “flagowiec” tak ceniącej się marki – na pewno nie będzie niska. Poprzednik, HZ2000, nadal kosztuje od 10 899 do 13 999 zł (stan na 11.01.2021).
Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS