A A+ A++

Powodem są oszczędności zarówno w wydatkach na palety, jak i operacyjne, polegające na płynniejszym przepływie towarów oraz optymalizacji operacyjnej przewozów. Zapotrzebowanie na palety sięga dziesiątek tysięcy dziennie dla dużych sieci handlowych. Produkcja palet w Europie przekracza 100 mln rocznie. Jest to spory majątek i ważne narzędzie logistyków i producentów. Część z nich jest własnością firm wynajmujących palety, które dla łatwości identyfikacji malują je w rozpoznawalne kolory: czerwone należą do LPR EuroPoolSystem, brązowe do IPP Logipal zaś niebieskie do Chep. 

Liderem rynku jest Chep, który w Polsce wydaje rocznie klientom ponad 30 mln palet. Chep narodził się w Australii tuż po wojnie, działa w 60 krajach, w których obraca 360 milionami palet i pojemników oraz ma 750 centrów serwisowych. W Europie firma obecna jest w 30 państwach, a 300 centrów serwisowych dba o jakość 150 mln palet i pojemników, z których korzysta 16,8 tys. klientów. Zatrudnienie wynosi 3,3 tys. osób. 

Czytaj więcej

Kontenery w nowych rękach

Chep dostarcza palety i specjalizowane pojemniki do wielu branż na całym świecie. W ofercie są nie tylko palety i składane pojemniki, ale i specjalizowane kontenery do przewozu cieczy (od spożywczych po chemię), pyłów i odpadków. 

Chep podkreśla, że stosowanie obiegu zamkniętego palet zmniejsza ich zużycie i zapotrzebowanie na drewno. Tylko w ub.r. firma, umożliwiając wielokrotne wykorzystanie palet, zapobiegła wycince 3,1 mln drzew. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSymboliczny prezent na ślub – jak zaskoczyć Parę Młodą?
Następny artykuł55-latek usłyszał zarzut zabójstwa i zbezczeszczenia zwłok