Powodem są oszczędności zarówno w wydatkach na palety, jak i operacyjne, polegające na płynniejszym przepływie towarów oraz optymalizacji operacyjnej przewozów. Zapotrzebowanie na palety sięga dziesiątek tysięcy dziennie dla dużych sieci handlowych. Produkcja palet w Europie przekracza 100 mln rocznie. Jest to spory majątek i ważne narzędzie logistyków i producentów. Część z nich jest własnością firm wynajmujących palety, które dla łatwości identyfikacji malują je w rozpoznawalne kolory: czerwone należą do LPR EuroPoolSystem, brązowe do IPP Logipal zaś niebieskie do Chep.
Liderem rynku jest Chep, który w Polsce wydaje rocznie klientom ponad 30 mln palet. Chep narodził się w Australii tuż po wojnie, działa w 60 krajach, w których obraca 360 milionami palet i pojemników oraz ma 750 centrów serwisowych. W Europie firma obecna jest w 30 państwach, a 300 centrów serwisowych dba o jakość 150 mln palet i pojemników, z których korzysta 16,8 tys. klientów. Zatrudnienie wynosi 3,3 tys. osób.
Czytaj więcej
Kontenery w nowych rękach
Fundusz inwestycyjny Brookfield Infrastructure Partners (BIP) zakupił za 13,3 mld dol. notowanego na nowojorskiej giełdzie Triton International Limited, największego na świecie właściciela i wynajmującego kontenery.
Chep dostarcza palety i specjalizowane pojemniki do wielu branż na całym świecie. W ofercie są nie tylko palety i składane pojemniki, ale i specjalizowane kontenery do przewozu cieczy (od spożywczych po chemię), pyłów i odpadków.
Chep podkreśla, że stosowanie obiegu zamkniętego palet zmniejsza ich zużycie i zapotrzebowanie na drewno. Tylko w ub.r. firma, umożliwiając wielokrotne wykorzystanie palet, zapobiegła wycince 3,1 mln drzew.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS