Pabianickie Centrum Medyczne otrzymało akredytację przyznawaną przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Certyfikat akredytacyjny, wydawany szpitalom na okres 3 lat stanowi formę potwierdzenia, że opieka świadczona w szpitalu spełnia określone kryteria jakości i bezpieczeństwa.
Pabianicki szpital taki certyfikat otrzymał trzeci raz z rzędu. Akredytację posiada 188 szpitali na około 900 placówek w całym kraju.
– Akredytacja Ministerstwa Zdrowia potwierdza jakość świadczonych usług medycznych. Aby ja otrzymać, należy uzyskać 75 procent, my zdobyliśmy 81 procent. Jest to zasługa całego naszego zespołu, zarówno medycznego jak i administracyjnego – mówi Witold Olszewski, prezes PCM.
Koszt, jaki Pabianickie Centrum Medyczne poniosło w związku z akredytacją wyniósł 50 707 zł.
– Jest on jednak niewspółmiernie niski do korzyści, jakie odniesie z tego placówka. Szpitale akredytowane otrzymują bowiem większe kontrakty z Narodowego Funduszu Zdrowia niż te, które nie mają akredytacji. A to w konsekwencji przełoży się na jeszcze większe możliwości niesienia pomocy pacjentom – zapewnia Patrycja Socha, rzecznik prasowy PCM.
Do pabianickiej placówki trafiła również nagroda ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczny Szpital Przyszłości – Inspiracje 2023”.
Kapituła, składająca się z 40 osób – praktyków ochrony zdrowia i zwycięzców poprzednich edycji (pod kierownictwem dr n. med. Marka Tombarkiewicza, dyrektora Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie), doceniła PCM za projekt „Wykorzystanie sztucznej inteligencji w kolonoskopii”.
– Zgłosiliśmy go w kategorii „Innowacje w szpitalu – medycyna – nowatorskie metody leczenia” – wyjaśnia prezes. – Konkurencja była ogromna, a wśród pretendujących do nagrody szpitale kliniczne oraz najlepsze instytuty z całej Polski. Dlatego jej otrzymanie jest dla nas wyjątkowym wyróżnieniem.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS