A A+ A++

Od środy na jasielskim rynku można oglądać wystawę “Jan Paweł II – orędownik bożego miłosierdzia”. W uroczystym jej otwarciu udział wzięła młodzież, samorządowcy i duchowni. Uczniowie jasielskiego „Ekonomika” oraz podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Życie bez barier” w Jaśle specjalnie na tę okazję przygotowali program artystyczny o tematyce religijnej.

Zdjęcia z otwarcia wystawy obejrzycie w FOTOGALERII

Wystawa, której organizatorem są: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, ks. Zbigniew Irzyk oraz Maria Szańca, prezentowana jest na płycie jasielskiego rynku z okazji 20-lecia zawierzenia świata bożemu miłosierdziu w Łagiewnikach. Patronat honorowy nad wystawą sprawują: ks. bp Jan Wątroba – ordynariusz diecezji rzeszowskiej, Miasto Jasło oraz Jasielski Dom Kultury.

Maria Szańca/fot. Marcin Dziedzic

–  Wszyscy wiemy, że papież Polak był wielkim apostołem bożego miłosierdzia. To on wyniósł na ołtarze siostrę Faustynę. To on zawierzył świat bożemu miłosierdziu. Ukazywał, ż jedynym źródłem nadziei, ratunkiem i skutecznym lekarstwem jest boże miłosierdzie. Fotografie Adama Bujaka pozwalają nam dostrzec coś więcej. Widać na nich prawdziwą modlitwę, osobiste zawierzenie Jana Pawła II Jezusowi miłosiernemu. W 2002 r. papież zawierzając świat bożemu miłosierdziu powiedział, że misją Polski jest szerzenie bożego miłosierdzia – mówiła Maria Szańca.

ks. Zbigniew Irzyk/fot. Marcin Dziedzic

Krótkie przemówienie wygłosił również ks. Zbigniew Irzyk, dziekan dekanatu Jasło-Wschód, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jaśle. – Cieszę się, że pani Maria spełniła swoje pragnienie i możemy być uczestnikami tego wielkiego wydarzenia, jakim przed dwudziestu laty było spełnienie przez papieża Polaka misji wobec nie tylko Polski, lecz także całego świata. Spełnił ten obowiązek bowiem żyjemy w szczególnych czasach, kiedy boimy się o przyszłość. W dzienniku siostry Faustyny możemy przeczytać, słowa Jezusa, które mówią, że ludzkość nie zazna spokoju, dopóki nie zwróci się do mojego miłosierdzia. Jakże ważne jest dzisiaj to przesłanie – przekonywał.

Elwira Musiałowicz-Czech/fot. Marcin Dziedzic

Władze samorządowe Miasta Jasło podczas uroczystego otwarcia wystawy reprezentowała wiceburmistrz Elwira Musiałowicz-Czech. – To, że umieściliśmy tę wystawę właśnie tutaj nie jest przypadkowe. Przez płytę jasielskiego rynku przewija się tak dużo ludzi. Dzisiaj będziecie mieli okazję oglądać tę wystawę i zastanawiać się nad nią, na co szczególnie liczę. Czasami ten rynek jest tłumny. Innym razem jest spokojny, wycisza się będąc idealnym miejscem do tego, aby we własnym umyśle, własnej emocjonalności przeżywać każde z tych zdjęć – mówiła.

Otwarciu wystawy towarzyszył program artystyczny o tematyce religijnej przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle i podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Życie bez barier” w Jaśle.

MD

Napisany dnia: 06.10.2022, 11:18

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPremier: Cena węgla za tonę ma być nie wyższa niż 2 tys. zł. Dopłacimy samorządom różnicę
Następny artykuł19-latka z “ciężką nogą” dostała 15 pkt i wysoki mandat