A A+ A++

6 grudnia br. na mikołajki w radzyńskim szpitalu dokonano uroczystego otwarcia pracowni rezonansu magnetycznego. Wartość inwestycji to blisko 4,7 mln. zł w tym dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego (66%).

– Na przełomie 9 lat zostały wymienione praktyczne wszystkie medyczne aparaty i urządzenia diagnostyczne: aparaty do znieczulania, respiratory, defibrylatory, kardiomonitory, aparaty USG, stoły operacyjne i wiele innych urządzeń medycznych – mówił na wstępie dyrektor szpitala Marek Zawada.
– Wybudowaliśmy i wyposażyliśmy w najwyższej klasy sprzęt medyczny Oddział Intensywnej Opieki Medycznej oraz Blok Operacyjny. Do tego trzeba dołożyć remonty i modernizacje infrastruktury szpitala – termomodernizacja budynku głównego, termomodernizacja pawilonu psychiatrycznego. Mogę śmiało powiedzieć, że dziś radzyńska placówka jest nowoczesnym, dobrze wyposażonym szpitalem, udzielającym wszechstronnej profesjonalnej pomocy medycznej swoim pacjentom. Ważnym elementem strategii podnoszenia jakości jest otrzymanie przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim Certyfikatu Akredytacyjnego przyznanego przez Ministra Zdrowia. Certyfikat ten potwierdza, że radzyński szpital systematycznie realizuje politykę podnoszenia jakości realizowanych świadczeń medycznych. Dziś z okazji tej uroczystości jeszcze raz państwu składam gorące podziękowania. Dziękuję również bardzo gorąco Urzędowi Marszałkowskiemu w Lublinie na ręce marszałka Jarosława Stawiarskiego, ale również na ręce Sławomira Sosnowskiego. Tylko dzięki środkom pozyskanym z Regionalnego Programu Operacyjnego było możliwe wykonanie tak wielu inwestycji. Widać wyraźnie na tym przykładzie jak ważna jest kontynuacja projektów i programów ponad politycznymi podziałami. Bardzo dziękuję naszemu płatnikowi Narodowemu Funduszowi Zdrowia, który zawsze wspiera naszą placówkę i z wrażliwością podchodzi do potrzeb naszych pacjentów. Nie mogę pominąć również organu założycielskiego Starostwa Powiatowego, który zawsze wspiera działania dyrekcji szpitala. Przykładem jest właśnie dotacja celowa na wykonanie i utwardzenie placu do parkowania pojazdów naszych pacjentów oraz udzielenia poręczenia kredytu dla zabezpieczenia wkładu własnego właśnie w tym realizowanym projekcie. Bardzo dziękuję panu staroście, zarządowi i wszystkim radnym powiatu. Jeszcze jedne imienne podziękowania dla Przemysława Czarnka wojewody lubelskiego ubiegłej kadencji za zauważenie potrzeb mieszkańców powiatu radzyńskiego i podjęcie decyzji o lokalizacji w Radzyniu rezonansu magnetycznego – wyjaśniał dyrektor.
Rezonans magnetyczny PRODIVA 1,5T CX to nowoczesne urządzenie diagnostyczne, które w pełni odpowiada potrzebom radzyńskiego szpitala. Cechuje go świetna jakość obrazowania przy jednoczesnej prostej intuicyjnej obsłudze.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPogotowie gazowe naprawiło awarię. Ewakuowani mieszkańcy wrócili do domów
Następny artykułNajniższa emerytura na Dolnym Śląsku to 30 gr. Wrocławianka pracowała tylko 4 miesiące