rozwiń ›
Izera pokonała jeden z najostrzejszych zakrętów na drodze do produkcji seryjnej. Wiadomo już, jak będzie wyglądać fabryka w Jaworznie. Jednak to nie koniec rewelacji…
Spółka ElectroMobility Poland pełną parą szykuje się do historycznej chwili, czyli ogłoszenia dostawcy platformy. Na ten dzień czekaliśmy przynajmniej od września 2021 roku, jednak kłody pod nogi EMP rzuciła pandemia i dostawcę tego najważniejszego i najdroższego w całym aucie komponentu mieliśmy poznać w styczniu 2022 roku. Tak się nie stało. Do tego wybucha wojna w Ukrainie, co pogmatwało sytuację w biznesie motoryzacyjnym (zerwane łańcuchy dostaw, drożejące surowce do produkcji aut).
Izera, fabryka w Jaworznie i platforma, czyli zaskakujący zwrot ws. polskiego auta
Teraz jednak zapowiada się nagły zwrot w sprawie fabryki w Jaworznie oraz samej architektury, na której będą budowane samochody marki Izera. Jak usłyszeliśmy w EMP projekt koncepcyjny zakładu opracowała firma Durr Systems AG.
Inżynierowie niemieckiej firmy stworzyli layout fabryki Izery, czyli zaprojektowali linie produkcyjne, opracowali koncepcję procesu produkcyjnego dla wszystkich trzech wydziałów produkcyjnych (spawalni, lakierni i montażu), stworzyli wytyczne do projektu budowlanego w zakresie technologii produkcji (m.in. gdzie mają stanąć roboty), a także wymyślili wewnętrzny system logistyczny zakładu oraz schematy funkcjonalne dla procesu lakierniczego wraz z systemami oczyszczania powietrza.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS