A A+ A++

Zaprezentowana w piątek na Circuit de la Sarthe, konstrukcja oparta jest na nadwoziu Oreki, zgodnym z nowymi regulacjami LMP2. Alpine napędzać będzie 3,4-litrowy silnik V6. System hybrydowy dostarczyli Williams i Bosch, a skrzynię biegów Xtrac.

Oznaczenie A424 nawiązuje zarówno do 24 godzin Le Mans, jak i roku debiutu, czyli 2024. Z kolei oznaczenie „Beta” podkreśla, iż zaprezentowany dziś prototyp nie jest jeszcze w ostatecznej fazie rozwoju. 

Alpine A424

Photo by: Alpine

Alpine już przed dwoma laty zapowiedziało chęć budowy auta nowej najwyższej klasy. Zdecydowano się na platformę LMDh. W pracach wykorzystano doświadczenie zespołu Formuły 1.

W sezonach 2021 i 2022 francuska marka dostała pozwolenie na rywalizację w klasie Hypercar ze starym LMP1, będącym zmodyfikowanym autem Rebeliona. Podczas tegorocznej kampanii Alpine ściga się w LMP2.

Czytaj również:

– Dziś prezentujemy Alpine A424 Beta, prekursora naszego hipersamochodu, zaprojektowanego, by w przyszłym roku rzucić wyzwanie rywalom – powiedział Laurent Rossi, dyrektor generalny marki. – Zgodnie z naszymi wartościami, strzeliste A przenosi markę w przyszłość, podążając śladami koncepcji Alpenglow i A290 Beta.

– Alpine A424 ma wyścigowy charakter, jest elegancki i bardzo charakterystyczny dzięki kultowemu i rzucającemu się w oczy projektowi.

Pierwsze uruchomienie zaplanowano na 28 czerwca. W lipcu prototyp pojawi się na torze, by w sierpniu rozpocząć intensywne testy. W planach jest wystawienie dwóch samochodów w WEC 2024. Obsługą zajmie się Signatech, od dawna współpracujący z Alpine. Niewykluczona jest także rywalizacja w amerykańskiej serii IMSA.

Czytaj również:

Alpine A424

Alpine A424

Photo by: Alpine

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPonad 50 wykroczeń drogowych
Następny artykułKameralne Lato. 15 filmów w konkursie Hyde Park [LISTA]