A A+ A++

W terminie zakończono montaż oświetlenia alejek w parku w tarnobrzeskim Dzikowie. Odbioru inwestycji dokonano w piątek 4 grudnia.

Zakres prac w ramach inwestycji pn. „Wykonanie oświetlenia alejek Zamku Dzikowskiego w Tarnobrzegu” obejmował wykonanie szafy do sterowania oświetleniem alejek oraz wykonanie kablowej linii oświetleniowej, montaż dziewiętnastu, stylizowanych na te z przełomu XIX i XX wieku, słupów oświetleniowych wraz z montażem opraw oświetleniowych, montaż opraw oświetleniowych na istniejących słupach betonowych przy bramie wjazdowej do parku, renowacja dwóch oryginalnych, przedwojennych lamp stojących na mostku.

– Ta inwestycja którą poczyniliśmy myślę, że cieszy tarnobrzeżan. Szczególnie tych, którzy spędzają na spacerze kilka minut, przychodzą, biegają – Dopiero wtedy, kiedy lampy się zaświecą z jednej strony widać, jak piękne jest to miejsce (…) ale widać też kolejną rzecz, jak dużo jeszcze trzeba postawić lamp w parku dzikowskim – – mówił prezydent Dariusz Bożek. Jak dodał włodarz miasta, w kolejnych latach planowane jest znalezienie funduszy, najlepiej zewnętrznych, na oświetlenie całego parku.

Montaż oświetlenia kosztował 162 360 złotych brutto.

– Ta inwestycja finansowana była z budżetu gminy, bo nie było możliwości zdobycia środków zewnętrznych – wyjaśnił prezydent.

– Dzisiaj mamy to miejsce oświetlone i bezpieczne – powiedział z kolei Tadeusz Zych, dyrektor Muzeum Historycznego miasta Tarnobrzega. – Cieszę się, że znaleźliśmy projekt tego oświetlenia w archiwum krakowskim, jeszcze z lat 20 XX wieku i te latarnie nawiązują do tego projektu (…) Dodatkowe latarnie może nie są dzisiaj najpilniejszą sprawą, jeśli chodzi o park, bo myślę, że najważniejszą rzeczą to jest kwestia bramy wjazdowej, płotu, który otacza tę bramę wjazdową, czy muru – dodał.

– Oświetlenie to włączane i wyłączane jest tak samo, jak oświetlenie w pozostałej części miasta, czyli włączane jest około godziny 16, wyłączane zaś między 6 a 7 rano (…) Formą oszczędzania jest system oświetlenia ledowego – wyjaśniła Barbara Trzeciak, naczelnik Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego i Drogownictwa

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPierwszy etap przebudowy Laryskiej zakończony
Następny artykułOŚWIĘCIM. Wieści z Ratusza 4 grudnia 2020