A A+ A++

Pod koniec marca 2023 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Związku Regionalnych Portów Lotniczych (ZRPL). W jego trakcie powołano Zarząd organizacji na kolejną, dwuletnią kadencję. Nowy Zarząd liczyć będzie trzech członków, każdy z nich pełni swoją funkcję społecznie :

Na stanowisko prezes Zarządu ZRPL kadencji 2023 – 2025 został powołany Radosław Włoszek. Od 2016 roku Radosław Włoszek jest prezesem Zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków – Balice sp. z o.o.  Ukończył Uniwersytet Jagielloński oraz studia podyplomowe na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie i Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jest także absolwentem studiów Executive Master of Business Administration w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego. W latach 2006 – 2008 był dyrektorem i Prezesem Zarządu PUHiT „Kraków” Sp. z o. o. W latach 2009 – 2016 kierował Działem Zarządzania Majątkiem i Administracji w Centrali Zaopatrzenia Hutnictwa SA w Katowicach, odpowiadać m. in. za kwestie związane ze Euroterminalem w Sławkowie. Był członkiem rad nadzorczych ŚRH Obroki w Katowicach, CZH SA w Katowicach, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji „Wod-Kan” Sp. z o.o. w Bełchatowie oraz Enea SA w Poznaniu. Przez trzy kadencje, od marca 2017 roku do marca 2023 roku, Radosław Włoszek pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Związku Regionalnych Portów Lotniczych.

Nowym wiceprezesem ZRPL został wybrany Adam Hamryszczak, który na co dzień jest prezesem Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka. Ukończył magisterskie studia prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz uzyskał tytuł magistra administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Stypendysta Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości w Łodzi. Absolwent studiów podyplomowych w Warszawskiej Szkole Biznesu, na wydziale zarządzania. Posiada tytuł Master of Business Administration. W 2008 r. związał się z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, początkowo z  Departamentem Wspierania Przedsiębiorczości. Następnie pełnił funkcję zastępcy Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego, a od lipca 2014 r. dyrektora Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym  Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Od listopada 2015 r. pełnił  funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju kierowanym przez Premiera Mateusz Morawieckiego, a od 18 stycznia 2018 r. do 4 czerwca 2019 r. na tożsamym stanowisku w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Pełnił również funkcje członka Stałego Komitetu  Rady Ministrów. 22 czerwca 2019 r. objął stanowisko Prezesa Portu Lotniczego ,,Rzeszów-Jasionka” Sp. z o.o.  Członek Rady Uczelni Politechniki Rzeszowskiej na kadencję 2021 – 2024.

Na drugą kadencję wiceprezesa ZRPL został powołany Andrzej Hawryluk, prezes Zarządu Portu Lotniczego Lublin. Jest Absolwentem Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie (ruch lotniczy) i Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej (sterowanie ruchem w transporcie). Ukończył także studia podyplomowe w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem na Politechnice Łódzkiej. Z branżą lotniczą związany od początku kariery zawodowej. Przez wiele lat zatrudniony w Przedsiębiorstwie Państwowym „Porty Lotnicze”, dyrektor Biura Spraw Pracowniczych, zastępca Naczelnego Dyrektora PPL – Dyrektora Pionu Inwestycji. Odpowiadał za realizację inwestycji strategicznych dla przedsiębiorstwa. W Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej dyrektor Ośrodka Szkolenia Lotniczego, szkolącego kontrolerów ruchu lotniczego. Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w ruchu Lotniczym w PAŻP. Odpowiedzialny za wykonywanie zadań Safety Managera, ochronę infrastruktury oraz koordynację i wykonanie całościowego system zarządzania kryzysowego. Był członkiem rad nadzorczych spółek: Chopin Airport Development, Port Lotniczy Gdańsk, LOT Usługi Lotniskowe w Krakowie oraz POZ-LOT Usługi Lotniskowe. Od czerwca 2021 r. członek rady nadzorczej „Łęczyńska Energetyka” spółka z o.o. w Bogdance. W czerwcu 2020 r. powołany na prezesa Portu Lotniczego Lublin.

Związek Regionalnych Portów Lotniczych zrzesza obecnie następujące lotniska: Bydgoszcz – Szwederowo (BZG), Gdańsk – Rębiechowo (GDN), Katowice – Pyrzowice (KTW), Kraków –  Balice (KRK), Lublin (LUZ), Łódź – Lublinek (LCJ), Modlin (WMI), Olsztyn – Mazury (SZY), Poznań – Ławica (POZ), Rzeszów – Jasionka (RZE) i Wrocław – Strachowice (WRO).

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPodkomisja smoleńska zawiadamia prokuraturę w sprawie zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Oto co znalazło się w dokumencie
Następny artykułRuszyły zapisy na II Nocny Maraton Pływacki