A A+ A++

Ostrowianin wystąpił w poniedziałkowym programie Dzień Dobry TVN. W warszawskim studiu zaprezentował mało znaną, ale ciekawą technikę tworzenia obrazów. String Art to niezwykłe obrazy wykonane z nici.

Artysta Błażej Danielewicz opowiedział o swojej pasji i pokazał na czym polega tworzenie dzieł z nici.

String Art – co to jest?
String Art to inaczej sztuka nici, czyli technika plastyczna polegająca na tworzeniu przestrzennych obrazów i wzorów za pomocą cienkich nitek. Choć trudno powiedzieć, gdzie dokładnie ją odkryto, wiadomo, że ma początki w hafcie matematycznym. Technika jest dość mało znana w Polsce, dlatego też nasz gość postanowił odczarować nową sztukę i przedstawić ją szerszej publiczności.

– Jestem malarzem nitkowym. Pracuję z nićmi i tego typu obrazy, które w realistyczny sposób przedstawiają postacie, tworzy się poprzez zacienianie poszczególnym elementów poprzez krzyżowanie nici – powiedział na antenie TVN Błażej Danielewicz.

Technika daje nieograniczone możliwości twórcze. Możemy stworzyć prosty geometryczny obrazek lub wyrafinowany portret. Sam artysta ma na swoim koncie dzieła z literkami, imionami, zwierzętami, samochodem, medalionem Wiedźmińskim, a ostatnio coraz bardziej angażujące projekty, takie jak portrety oraz obrazy giganty.

Błażej swoimi umiejętnościami i kilkuletnim doświadczeniem dzieli się w Internecie. Tam przygotował dla widzów dwa tutoriale, gdzie krok po kroku pokazuje, jak stawiać pierwsze kroki w świecie nici.


Cały występ w TVN do zobaczenia tutaj:
https://dziendobry.tvn.pl/a/string-art-czyli-niezwykle-obrazy-wykonane-z-nici-na-czym-polega-nowa-sztuka

Co to jest stringart?

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMass Effect: Edycja legendarna LEME1 Autosave and QOL console hacks (cheats) v.1.1 PC
Następny artykułKonferencja: „Konsumenci i podatek od elektroniki – dlaczego to nie jest dobry pomysł?”