Zakończyliśmy serię warsztatów dla przedstawicieli placówek oświatowych w ramach naszej inicjatywy „Twoja Moc to Nie Przemoc”. Warsztaty odbywały się we współpracy z firmą „W pełni sobą” oraz ekspertami NASK, dzięki czemu mieliśmy możliwość szerokiego omówienia kwestii hejtu i cyberprzemocy, które stają się coraz bardziej znaczącymi wyzwaniami w środowisku szkolnym.
Przeciwdziałanie przemocy w szkołach jest kluczowe dla stworzenia bezpiecznego i wspierającego środowiska edukacyjnego, które sprzyja rozwojowi uczniów. Przemoc wpływa negatywnie na zdrowie psychiczne i osiągnięcia edukacyjne młodzieży. Edukacja i interwencje w szkołach są niezbędne do kształtowania zdrowych wzorców zachowań, które uczniowie przenoszą w dorosłe życie.
Kierujemy podziękowania do ekspertów z NASK za ich profesjonalizm oraz przekazaną wiedzę, która z pewnością przyczyni się do pozytywnych zmian w środowisku edukacyjnym. Dzięki ich zaangażowaniu, uczestnicy szkoleń zdobyli niezbędne narzędzia do efektywnego zapobiegania i reagowania na przemoc.
Dziękujemy również przedstawicielom placówek oświatowych, których aktywne zaangażowanie i gotowość do działania są kluczowe dla tworzenia bezpiecznej i wolnej od dyskryminacji atmosfery w naszych szkołach.
O kampanii
Przypominamy, że warsztaty te są częścią szerszych działań kampanii „Twoja Moc to Nie Przemoc”, realizowanej w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2024. Naszym celem jest stworzenie zdrowszego i bezpieczniejszego środowiska dla wszystkich mieszkańców, poszerzanie wiedzy z zakresu konsekwencji stosowania przemocy oraz przeciwdziałania temu zjawisku, a także zapewnienie potrzebnego, bezpłatnego wsparcia psychologicznego i prawnego.
Zachęcamy do dalszego śledzenia naszych działań.
Jesteś ofiarą przemocy lub znasz osobę, która może szukać wsparcia? Sprawdź, gdzie szukać pomocy – aktywne łącze.
Poniżej znajduje się relacja ze szkolenia, które odbyło się 08.05.24 r. Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS