A A+ A++

WYLICYTUJ WYCIECZKĘ SZLAKIEM PARTYZANCKIM Z PRZEWODNIKIEM – 29. FINAŁ WOŚP ❤️

Witamy na aukcjach Sztabu WOŚP #531 – Dębica.

Link do licytacji:

Zapraszamy na wycieczkę z przewodnikiem trasą Szlaku Partyzanckiego II Zgrupowania Armii Krajowej Obwodu Dębica z Gumnisk przez Braciejową i Kałużówkę do Gumnisk. Na wędrówkę zaprasza i w rolę przewodnika wcieli się twórca powstałego w 2004 roku Szlaku – Maciej Małozięć (wiceburmistrz Dębicy, zaangażowany w działalność w Światowym Związku Żołnierzy Armii Krajowej)

.

– Serdecznie zapraszam na wędrówkę Szlakiem Partyzanckim Armii Krajowej, który wiedzie przez malownicze fragmenty naszego regionu. Całość szlaku to ok. 18 km, jednak długość trasy oraz tempo dostosuję do Państwa oczekiwań. Możemy wspólnie przejść cały szlak, ale może to być również jego fragment. Podczas marszu z przyjemnością opowiem o historii tych miejsc oraz związanych z nimi wydarzeń, a na trasie zapraszam na leśne ognisko połączone z poczęstunkiem – mówi Maciej Małozięć.

Szlak Partyzancki wiedzie malowniczym wzgórzami na terenie gmin: Dębica i Pilzno w powiecie dębickim, zataczając pętlę nad miejscowościami: Gumniska i Braciejowa. Szlak wyznacza 10 punktów oznakowanych tablicami, z czego przez 9 z nich wiedzie oznakowana trasa marszowa o długości około 18 km. Jest to propozycja adresowana zarówno do entuzjastów pieszych wędrówek jak również osób zainteresowanych historią regionalną. O walorach szlaku decyduje nie tylko wartość historyczna miejsc, ale również piękno krajobrazów. Nie brakuje tu otwartych przestrzeni i polnych dróg, a prawdziwe bogactwo przyrodnicze szlaku stanowią lasy wysrebrzone karpacką buczyną, urocze polany i strumienie wijące się serpentynami wśród przepastnych jarów. Wszystko to sprawia, że Szlak Partyzancki jest propozycją nie tylko dla miłośników historii, ale również amatorów wyzwań terenowych

źródło: Armia Krajowa Dębica

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPodsumowanie VI Parafialnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Pisarzowej
Następny artykułKsiądz przeglądał profile wiernych na Facebooku. Poinformował, kogo może nie dopuścić do komunii