Teoretycznie drugie miejsce zapewnił sobie Robert Sługocki (Automobilklub Krakowski, Mitsubishi Lancer) ale strata trzeciego Romana Barana (Automobilklub Rzeszowski, Mitsubishi Lancer) była minimalna i możliwa do odrobienia. W sobotę Slugocki miał pecha – w jego aucie uszkodzeniu uległa turbina i zakończył dzień bez punktów.

Wyścigowa niedziela to dwa podjazdy treningowe i dwa wyścigowe. Oba treningi przebiegły bezproblemowo, Sługocki na sekundę zbliżył się do wczorajszego rekordu trasy, 1:21,928, ustanowionego przez Grzegorza Rożalskiego (Automobilklub Rzemieślnik, Mitsubishi Lancer). Rożalski w obu treningach wystartował, jednak jego auto dwa razy psuło się po kilkudziesięciu metrach jazdy.

Również w pierwszym podjeździe wyścigowym czarny Lancer z numerem 1 uległ awarii. W pierwszej odsłonie finałowej rywalizacji Robert Sługocki – Roman Baran, zwycięsko wyszedł w tym podjeździe Sługocki, uzyskując prawie 4 sekundy przewagi nad konkurentem. Trzeci czas zanotował Bartłomiej Madziara (Automobilklub Wielkopolski, Lamborghini Huracan).

W drugim, ostatnim w tym sezonie GSMP podjeździe wyścigowym emocji licznym kibicom dostarczył Sługocki, gubiąc po drodze …drzwi. Mimo tego zanotował najlepszy czas podjazdu, wyprzedzając o 3,8 sekundy znakomicie jeżdżącego w Bieszczadach Piotra Ozgę (Automobilklub Wschodni, Mitsubishi Lancer), Romana Barana, który zanotował prawie identyczny czas i Bartłomieja Madziarę. Tym samym zapewnił sobie drugie miejsce w kategorii I sezonu 2024; szarfę drugiego wicemistrza Polski odbierze na podsumowaniu sezonu Roman Baran.

W Kategorii Narodowej w wyścigu zwyciężył Arkadiusz Borczyk (Automobilklub Małopolski Krosno. Honda Civic), Janusz Jania (Automobilklub Krakowski, Honda Integra zajął drugie miejsce, co zagwarantowało mu tytuł Mistrza Polski w Kat. Nar. na koniec sezonu.

W GSMP Hist. sukces osiągnął równo jeżdżący Jakub Zalega (Automobilklub Rzemieślnik, VW Golf GTi).