Szczypiorniści Torus Wybrzeża Gdańsk na ostatni wyjazd w tym roku udali się do Piotrkowa Trybunalskiego. Mecz niemal od samego początku nie układał się po ich myśli i przez zdecydowaną większość czasu czerwono-biało-niebiescy gonili wynik. Ostatecznie przegrali 32:29.

Wynik spotkania otworzył Mateusz Kaźmierczak. Chwilę później odpowiedział Papaj. W 5. minucie dwukrotnie zapunktował Wróbel, 2:3. Wtedy z kolei dwa razy z rzędu trafił Surosz. Potem serię trzech trafień zaliczyli gospodarze. Gdy w 13. minucie na 8:5 trafił Nastaj, o czas poprosił trener Orneborg. Reprymenda trenera nie poskutkowała, bo ponownie w ataku pomylili się goście, co wykorzystał Mastalerz. W kolejnej akcji wreszcie trafił Adamczyk, ale błyskawicznie odpowiedział Nastaj, 10:6. Rywale wciąż utrzymywali bezpieczny dystans. Na 4 minuty przed końcem tej części gry sygnał do ataku dał swoim kolegom Paweł Salacz, 16:13. Tuż po nim dwa trafienia zaliczył Adamczyk. Wynik do przerwy ustalił jednak Piotr Rutkowski i to gospodarze schodzili do szatni, prowadząc 17:15.

Drugą połowę od skutecznego rzutu rozpoczął Nastaj. Chwilę później po raz kolejny w tym spotkaniu skuteczny na siódmym metrze był Prymlewicz. Gdy w 36. minucie po trafieniu Pacześnego było 21:18, ponownie czas wziął Thomas Orneborg. Tuż po czasie kolejną bramkę z koła zdobył Salacz. Wreszcie chwilę później kontaktową bramkę zdobył Adamczyk, 22:21. W następnej akcji trafił jednak Rutkowski. Dalej mecz toczył się bramka za bramkę, a błędy w ataku nie pozwoliły szczypiornistom Torus Wybrzeża doprowadzić do remisu. Na nieco ponad 10 minut przed końcem spotkania, gdy punktowali kolejno Mastalerz, Sobut i Pacześny, było już 28:24. Serię gospodarzy przerwał Kelian Janikowski, a potem trafił jeszcze Mateusz Wróbel. Do końca spotkania Piotrkowianin nie dał sobie jednak wydrzeć zwycięstwa i ostatecznie zwyciężył 32:29.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 32:29 Torus Wybrzeże Gdańsk

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Kot, Procho – Mastalerz 5, Pacześny 5, Szopa 5, Nastaj 4, Sobut 4, Rutkowski 3, Surosz 3, Kaźmierczak 2, Gluch 1 oraz Turkowski, Tórz

Torus Wybrzeże Gdańsk: Kiepulski, Witkowski – Adamczyk 7, Prymlewicz 7, Salacz 7, Wróbel 3, Janikowski 2, Papaj 2, Komarzewski 1 oraz Bednarek, Oliveira, Pieczonka, Sulej