A A+ A++

Tylko do 30 czerwca można składać wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego, by zachować prawo  do wypłaty 800 plus przez cały nowy okres świadczeniowy 2024/2025. Spóźnienie się nawet o jeden dzień spowoduje, że ZUS pieniędzy za czerwiec już nie wypłaci.

Od lutego trwa nabór wniosków na nowy okres rozliczeniowy 800 plus, który rozpoczął się 1 czerwca 2024 r. i potrwa do 31 maja 2025 r. Do tej pory w całym kraju wpłynęło 4,5 mln wniosków o 800 plus na ponad 7 mln dzieci.

Aby zachować ciągłość świadczenia, rodzice i opiekunowie musieli złożyć wnioski o przyznanie środków z programu do 30 kwietnia 2024 r. Dało im to gwarancję wypłaty jeszcze w czerwcu. Jeśli dokumenty zostały przekazane w maju, to przelewu na konto należy spodziewać się w lipcu. A jeśli wniosek zostanie złożony w czerwcu, to wypłaty będzie można się spodziewać najpóźniej do końca sierpnia z wyrównaniem od czerwca.

– Złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze do 30 czerwca daje gwarancję, że wypłatę za czerwiec, lipiec i sierpień uprawnieni rodzice i opiekunowie  otrzymają najpóźniej do 31 sierpnia 2024 r. Wniosek złożony w lipcu da prawo do świadczenia tylko od tego miesiąca. Osoby, które chcą dostać wsparcie od początku nowego okresu rozliczeniowego, na załatwienie formalności mają już tylko kilka dni – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego

Wniosek można złożyć jedynie elektronicznie przez aplikację mobilną mZUS na smartfony i tablety, bezpośrednio na PUE ZUS, na portalu Emp@tia, albo w bankowości elektronicznej. Wypłata środków odbywa się bezgotówkowo na podany we wniosku numer konta. ZUS przekazuje pieniądze w  każdym miesiącu w dziesięciu terminach płatności.   W ramach nowego okresu świadczeniowego 800 plus do na dzień 26 czerwca ZUS przyznał 6,2 mln świadczeń, a do rodziców z tego tytułu trafiły 4,9 mld zł.

Katarzyna Krupicka

regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJubileuszowe atrakcje
Następny artykułNowi przedstawiciele miasta w składzie Rady Nadzorczej w TTBS