A A+ A++

Liczba wyświetleń: 450

Władze Irlandii rozważają wprowadzenie opłat za zakwaterowanie dla osób ubiegających się w tym kraju o azyl. O ile osoby szukające ochrony międzynarodowej znajdą sobie pracę.

Tzw. mechanizm składkowy pozwalający pobierać od ubiegających się o azyl, ale pracujących imigrantów, opłat za zakwaterowanie i pewne usługi, obowiązuje w wielu państwach Unii Europejskiej. Na mocy przepisów przyjętych w 2018 r., takie kraje jak Francja, Niemcy, Belgia, Hiszpania czy Holandia pobierają od osób szukających ochrony międzynarodowej 15 euro tygodniowo, gdy ich zarobki wynoszą od 97 do 150 euro tygodniowo. A kwota ta może wzrosnąć do nawet 238 euro tygodniowo, gdy osoby ubiegającej się o azyl zarabiają ponad 600 euro tygodniowo.

Irlandia dotychczas nie korzystała z powyższych przepisów, ponieważ nie wdrożyła ich do swojego systemu prawnego. Ale to już wkrótce może się zmienić. Taoiseach Simon Harris jest zdecydowanym zwolennikiem rozwiązania, które pozwalałoby pobierać od osób szukających na Zielonej Wyspie schronienia opłat za zakwaterowanie, wyżywienie czy dostęp do WiFi, o ile osiągają one w miesiącu jakiś dochód. – Uważam, że jest to sprawiedliwe. Jeśli pracujesz i zarabiasz, to powinieneś w jakiś sposób dołożyć się do usług świadczonych przez państwo – zaznaczył premier.

Dane pokazują, że osoby, których wnioski o azyl w Irlandii zostały rozpatrzone pozytywnie, korzystają z państwowego zakwaterowania znacznie dłużej niż w innych państwach członkowskich UE. W większości krajów Wspólnoty czas ten wynosi od dwóch do czterech miesięcy, a w Irlandii – od dziewięciu miesięcy do nawet dwóch lat (choć nieformalnie).

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJak działa żel opóźniający i czy warto go stosować?
Następny artykułObwieszczenie Prezydenta Miasta Oświęcim dot. GA.6220.9.2024.III – zawiadomienie o wyznaczeniu nowego terminu