A A+ A++

Dla wielu Polek i Polaków dom nie jest bezpiecznym miejscem, zwłaszcza w czasie pandemii. Rzecznik Praw Obywatelskich przygotował osobisty plan awaryjny. To instrukcja, która mówi jak chronić się przed przemocą domową i gdzie szukać pomocy.

Z pandemią koronawirusa wiąże się wiele negatywnych zjawisk. Jednym z najbardziej alarmujących jest wzrost przypadków przemocy dovmowej we wszystkich krajach, w których wprowadzono izolację i przymus pozostania w domach. Organizacje społeczne, które pomagają kobietom, bo to one i dzieci najczęściej padają ofiarami przemocy domowej, od dawna apelują, że dla wielu Polek “zostań w domu” oznacza “zostań z oprawcą”. Sygnały dotarły też do Rzecznika Praw Obywatelskich, Adama Bodnara, który zaalarmowany sytuacją zaprosił do współpracy ekspertki z Fundacji Feminoteka, Centrum Praw Kobiet i Niebieskiej Linii IPZ. Wspólnie opracowali “Osobisty plan awaryjny”.

 

Jeśli wiesz, że możesz doświadczyć przemocy domowej i obawiasz się, że w czasie epidemii może być trudno uzyskać pomoc, przygotuj osobisty plan awaryjny.

Jeśli zdarzy się coś złego, będziesz od razu wiedzieć jak zareagować i gdzie pójść.

Twoje bezpieczeństwo to priorytet.

Pamiętaj, nie jesteś winna/y przemocy i są ludzie, którzy chcą Ci pomóc!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNabór wniosków w nowym programie pomocowym PFRON
Następny artykułMiędzychód: Więzienie za alimenty