A A+ A++

Dzisiaj rozpoczął się egzamin dla uczniów kończących szkoły podstawowe. Na pierwszy ogień poszły zadania z języka polskiego. Przed ósmoklasistami jeszcze sprawdziany z języka obcego i matematyki.

Uczniowie kończący w tym roku szkoły podstawowe mają za sobą trudny czas. Niemal cały ostatni rok upłynął im na nauce zdalnej. Nie łatwo więc było przygotować się do egzaminu. Świdniccy ósmoklasiści, którzy podobnie jak ich koledzy w całym kraju, rozpoczęli dzisiaj egzaminy, podeszli do zadań z języka polskiego z optymizmem. Co prawda, dla wielu z nich „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza był zaskoczeniem, ale deklarują, że poradzili sobie z dotyczącą lektury rozprawką.

– Spodziewałam się innej lektury. Stawiałam na „Zemstę” – mówiła Jagoda.  

– Liczyłem raczej na „Kamienie na szaniec”, ale myślę, że i z „Panem Tadeuszem” poradziłem sobie nieźle – dodawał Alan.

Większość uczniów tłumaczy również, że mimo nauki zdalnej, przygotowanie do egzaminów nie sprawiło im trudności. – Mam wrażenie, że dzięki temu, iż uczyłem się w domu, miałem więcej czasu i mogłem go dobrze spożytkować – zaznaczał Michał.

W Szkole Podstawowej nr 5 do egzaminów przystąpiło 163 ósmoklasistów. – Byli podzieleni na niewielkie, maksymalnie ośmioosobowe grupy, dzięki temu wszelkie odległości i zasady bezpieczeństwa zostały zachowane. W sumie utworzyliśmy 24 komisje egzaminacyjne – tłumaczy Tomasz Szydło, dyrektor „Piątki”.

Dzisiejszy egzamin rozpoczął trzydniowy maraton. Jutro uczniowie zmierzą się z zadaniami z matematyki. W czwartek będą zdawać język obcy. Wszystkie sprawdziany startują o godzinie 9.00. Najwięcej czasu, bo 120 minut, młodzież ma na poradzenia sobie z zadaniami z języka polskiego. Egzamin z matematyki trwa 100 minut, z języka obcego 90. Według zaleceń Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, najlepiej, żeby podczas sesji nie odbywały się inne zajęcia w budynkach. Ósmoklasiści muszą mieć ze sobą własne przybory do pisania oraz wodę. Podczas sprawdzianu nie wolno im spożywać posiłków. We wszystkich placówkach obowiązują również obostrzenia związane z koronawirusem. Uczniowie oraz nauczyciele muszą zachowywać odpowiedni dystans, dezynfekować ręce, a w częściach wspólnych nosić maseczki.

Osoby, które nie mogą stawić się na egzaminy w tym tygodniu, będą mogły do nich podejść w sesji czerwcowej. Wyniki majowych i czerwcowych sprawdzianów poznamy 2 lipca.

O swoich przygotowaniach do egzaminu, wrażeniach i przewidywanych wynikach opowiadają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5.

Egzamin ósmoklasisty Głos Świdnika język obcy język polski matematyka Szkoła Podstawowa nr 5

Artykuł przeczytano 628 razy

Last modified: 25 maja, 2021

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDziecko zatrzasnęło się w mieszkaniu. Strażacy weszli do wewnątrz przez balkon
Następny artykułZPP: Akt o rynkach cyfrowych może pogorszyć jakość usług dla przedsiębiorstw