A A+ A++

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ostrowcu Świętokrzyskim istniejąca od 1936 roku, szykuje się do zmian. W związku z panującą pandemią, sprzedaż produktów nabiałowych spadła, przynosząc stratę ponad 150 tys zł w 2020 roku. co przełożyło się na podjęcie decyzji o przekazaniu lokalnej mleczarni w ręce firmy „Mlekovita”.

 

Możemy mówić o swojego rodzaju restrukturyzacji. Potrafiliśmy ten majątek utrzymać,skonsolidować i przekazać na zasadzie prawa spółdzielczego. Formalnie jest to połączenie, dzięki czemu uniknęliśmy, z czego bardzo się ciesze, likwidacji zakładu.

– mówi Kazimierz Czerwiński, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jak dodaje prezes Czerwiński, decyzja o połączeniu firm, miała na celu zapewnienie dalszego zatrudnienia dla 47 pracowników.

Zatrudnienie będzie utrzymane, mamy zapewnienie, że kto będzie chciał pracować, pozostanie w firmie. Nie ma żadnych obaw, że ktoś zostanie tutaj bez pracy.

– zapewnia Kazimierz Czerwiński.

Również zmianom nie powinny ulec aktualne umowy podpisane z kontrahentami. Połączenie nie spowoduje zniknięcia lokalnych punktów handlowych spółdzielni, tj jak sklep spółdzielczy w osiedlu Słonecznym, a być może pojawi się ich więcej.

Ostrowiecka Spółdzielnia Mleczarska słynie z produktów tj twaróg, masło i ser. To właśnie te produkty mają pozostać główną siłą mleczarni. Ważna jest również tradycja, ponieważ początki przedsiębiorstwa sięgają stycznia 1936 roku kiedy zostało ono utworzone w Waśniowie. W okresie II wojny światowej siedziba została przeniesiona do Ostrowca Świętokrzyskiego, a w latach 50 ubiegłego wieku wybudowany został nowy zakład przy ulicy Zagłoby i to tam od 60 lat mieści się siedziba spółdzielni. Połączenie z firmą “Mlekovita” ma nastąpić 1 lipca bieżącego roku.



 

 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Koszmar” dzieci z Kamerunu? A co by było bez sierocińca?
Następny artykułKobiety pracujące przy F1 przerywają milczenie. “To jakaś forma prostytucji. Jesteśmy towarem, ozdobą”