A A+ A++

Wczoraj (25.05) organizatorki Olsztyńskiego Marszu Równości poinformowały o przekazaniu środków ochronnych dla Domu Pomocy Społecznej w Olsztynie. Jak mówią – chcą pomagać i zachęcać innych do inicjowania własnych akcji.

– Znaczna część z nas odczuwa straty finansowe związane z koronawirusem. Przede wszystkim epidemia uwypukliła niedofinansowania w placówkach, które pomagają innym – powiedziała nam Agata Szerszeniewicz, jedna z organizatorek Olsztyńskiego Marszu Równości. – Dlatego wewnętrznie zorganizowałyśmy zbiórkę na środki ochronne dla Domu Pomocy Społecznej w Olsztynie. Dzisiaj przekazałyśmy mu paczkę z maseczkami, rękawiczkami i płynami do dezynfekcji. Chcemy zachęcić również inne osoby do własnych inicjatyw, najlepiej lokalnych. Musimy siebie wspierać, każdy z nas kiedyś będzie potrzebował pomocy.

Jak mówią organizatorki, wybrały Dom Pomocy Społecznej ze względu na jego misję. Przebywają w nim osoby w podeszłym wieku, chore lub niepełnosprawne, które wymagają całodobowej opieki.

– Osoby, które pracują w Domach Pomocy Społecznej, dziś szczególnie zastępują swoim podopiecznym rodziny. – dodaje Szerszeniewicz.

W informacji na stronie Olsztyńskiego Marszu Równości możemy przeczytać podpowiedzi co do miejsc, które potrzebują pomocy i tego, jak można im pomóc. Organizatorki wymieniają dwie formy wsparcia: lokalną – dla takich miejsc jak domy pomocy społecznej, domy dziecka, szpitale, schroniska dla zwierząt, ale również przedsiębiorstwa czy restauracje oraz zbiórki internetowe.

Olsztyński Marsz Równości został zainicjowany w 2018 roku przez Agatę Szerszeniewicz. Jego głównymi organizatorkami są Emilia Bartkowska, Magdalena Rutkowska, Katarzyna i Agata Szerszeniewicz. Misją Marszu Równości w Olsztynie jest zwrócenie uwagi na osoby dyskryminowane ze względu na orientację seksualną, tożsamość płciową, wiek, pochodzenie, niepełnosprawność czy stan posiadanego majątku. W 2019 roku Marsz Równości w Olsztynie przeszedł po raz pierwszy w historii stolicy województwa warmińsko-Mazurskiego. Od czasu powstania grupa organizuje nie tylko przemarsz, ale liczne akcje wspierające osoby dyskryminowane. Organizatorki ogłosiły niedawno, że w związku z epidemią koronawirusa, przekładają tegoroczną edycję marszu z okresu letniego na jesienny, jednak zaznaczają, że w przypadku braku zmian stanu epidemiologicznego, odpowiedzialnie przeniosą marsz na lato w roku 2021.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPułkowniku Pilecki. Larum grają!
Następny artykułWSA: Gdy wierzyciel jest tylko jeden, nie trzeba składać wniosku o upadłość