A A+ A++

Nie da się ukryć, że OPPO należy do liderów technologii szybkiego ładowania akumulatorów smartfonów. Najnowsza odsłona technologii VOOC pozwala zapełnić akumulator smartfona od 0 do 100% w zaledwie pół godziny. Wielu użytkowników obawia się jednak, że długotrwałe wykorzystywanie takiego rozwiązania może odbić się negatywnie na żywotności akumulatora oraz bezpieczeństwie samego procesu. Firma, będąca integralną częścią grupy BBK Electronics postanowiła wyjaśnić, w jaki sposób radzi sobie ze wspomnianym ryzykiem. Pomocne okażą się podwójne ogniwa z warstwą polimeru, układ bezpieczeństwa, wsparcie AI, a także niskonapięciowy azotek galu. Czy możemy spodziewać się przełomu?

Technologia OPPO pozwala zapełnić akumulator o pojemności 4500 mAh w 30 minut. Po 1500 cyklach ładowania mocą 65 W bateria straci tylko 20% swojej pojemności, co przekracza o 300% wymagania chińskich urzędów.

OPPO: Szybkie ładowanie bez istotnej degradacji baterii. Klucz to GaN i bezpiecznik o niskiej impedancji [1]

Szybkie ładowanie w smartfonie – co powinieneś o nim wiedzieć?

Choć producenci dwoją się i troją, aby dostarczyć swoim klientom technologie pozwalające na, co najmniej kilkudniowy czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu akumulatora, w dalszym nie udało się zapewnić satysfakcjonujących dla klientów osiągów. Rozwiązaniem zastępczym jest technologia szybkiego ładowania, która zapełnia baterię urządzenia w zaledwie 30 minut. To jedynie półśrodek, a w dodatku ryzykowny. Ładowanie z dużą mocą może oznaczać agresywnie postępującą degradację akumulatora. Może, ale nie musi, co stara się udowodnić OPPO. Firma zapewnia, że nawet po 1500 cyklach akumulator będzie mógł pochwalić się 80% pierwotnej pojemności. Jak to możliwe?

OPPO: Szybkie ładowanie bez istotnej degradacji baterii. Klucz to GaN i bezpiecznik o niskiej impedancji [2]

Test smartfona OPPO Reno5 5G – Pewny chwyt, atrakcyjna stylistyka i ładowanie SuperVOOC 2.0 65 W

Pierwszą kwestią jest konstrukcja akumulatora nazwana „Internal String Double Cell”, która zakłada stosowanie podwójnego ogniwa z warstwami polimeru, który pozwala pracować elementom niezależnie. Nowa konstrukcja to również szansa na zwiększanie pojemności. Nowy układ wykrywający niepokojące spadki napięcia wspierany algorytmami AI zadba o bezpieczeństwo ładowania. Dzięki bezpiecznikowi o niskiej impedancji proces ładowania wytwarza znacznie mniej ciepła, ale istotne jest tutaj również zastosowanie niskonapięciowego azotku galu. Firma nie ujawniła, które produkty będą zgodne z nowym rozwiązaniem.

Źródło: GSMarena, OPPO

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNa najbliższym posiedzeniu Sejmu głosowanie ws. zmian ustawy o OZE
Następny artykułHologramy zamiast żywych zwierząt. Nowoczesny cyrk odwiedzi Świdnicę [KONKURS]