A A+ A++

Opony wielosezonowe przeznaczone są do jazdy praktycznie przez cały rok. Można z nich korzystać zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Mieszanka zastosowanych w nich surowców to składniki zarówno opon letnich, jak i zimowych. Dzięki temu sprawdzają się dobrze na mokrej, suchej i oblodzonej drodze. 

Jakie zalety mają opony wielosezonowe?

Opony wielosezonowe są dobrym wyborem dla kierowców, którzy preferują zachowawczy styl jazdy. Dzięki temu zużywają się one wolniej, więc na jednym komplecie można jeździć znacznie dłużej w ciągu roku niż na zimówkach. 

ZOBACZ: Bezpowietrzne opony rowerowe na rynku. NASA opracowała je z myślą o Marsie

W dłuższej perspektywie czasu opony wielosezonowe są też tańszym rozwiązaniem, ponieważ nadal ich zakup wychodzi taniej, niż dwóch kompletów ogumienia. Jeśli ktoś jeździ ostrożnie, nie szarżuje i nie rusza z piskiem na każdej krzyżówce, to wybór takiego rozwiązania będzie optymalny. 

Jakie wady mają opony wielosezonowe?

Opony wielosezonowe mają też swoje wady. Z jednej strony są tańszym rozwiązaniem w skali roku, ale przy jednorazowym ich zakupie mogą wypaść drożej niż modele na sezon letni i zimowy. Ze względu na swoją konstrukcję i bieżnik, poradzą sobie stosunkowo dobrze w każdych warunkach, ale ciężko im będzie dorównać zimówkom na oblodzonej nawierzchni. 

ZOBACZ: Zapłaciła 28,5 tys. zł za auto. Nie może go zarejestrować

Opony wielosezonowe, mimo iż są produkowane z twardej mieszanki gumy, to szybko się zużywają. Jeśli ktoś preferuje dynamiczną jazdę, na długich dystansach i lubi, gdy spalanie paliwa znacznie wzrasta, a silnik wyje, to nie będą one dobrym wyborem. Po kilkunastu takich wypadach przestaną się dobrze zachowywać na trasie. W tym przypadku zdecydowanie lepiej będzie kupić dwa komplety opon – letnich i zimowych.

red/
/ polsatnews.pl

Czytaj więcej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFirmowy Ford Mustang? Kultowy model w nowej odsłonie
Następny artykułKonferencja pt. „Europejski Tydzień Szczepień Profilaktyka w 2024 roku – CZAS na SZCZEPIENIA!” cz. 7