A A+ A++

Planujesz pracować jako opiekunka lub opiekun osób starszych? Interesują Cię oferty pracy w Niemczech? Masz wyraźne predyspozycje do pracy w opiece, a może nawet możesz pochwalić się doświadczeniem? Zobacz, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej dotyczącej opiekunek w Niemczech i jakich pytań się na niej spodziewać.

 

To dzięki Tobie moja historia może zakończyć się pozytywnie.  Potrzebuję wsparcia na opłacenie kosztownego leku. Dziękuję z całego serca! — Katarzyna Pater

 

Jak ubrać się na rozmowę o pracę dla opiekunek osób starszych w Niemczech?

Mówi się, że nie można oceniać człowieka po wyglądzie. Z jednej strony to prawda. Z drugiej – nie mamy wpływu na podświadomość, która szybko wyciąga wnioski. Twój styl ubierania się mocno wpływa na pierwsze wrażenie, jakie sprawiasz. Zadbaj więc o to, by ubiór wspierał Twój wizerunek, zamiast go zaburzać.

Dobrze sprawdzi się wygodny ubiór, buty na płaskim obcasie i brak biżuterii. Jest to jasny sygnał dla rekruterów, że osoba chętna do pracy w Niemczech jest przewidująca. Złym pomysłem są natomiast długie, mało praktyczne paznokcie i ostry makijaż.

 

Co ze sobą zabrać? Opiekunka w Niemczech musi być dobrze zorganizowana.

Agencje opiekunek mogą mieć różnorodne wymagania co do niezbędnej dokumentacji. Na pewno warto zabrać ze sobą dowód osobisty, wydrukowane CV wraz z listem motywacyjnym oraz wszystkie papiery poświadczające doświadczenie zawodowe.

Prócz tego zastanów się, co jeszcze może pokazać Cię od dobrej strony. Posiadasz dobre referencje lub zdjęcia z podopiecznymi? A może masz w domu certyfikaty ukończonych kursów związanych z opieką? Koniecznie włóż je do teczki, wyruszając na rozmowę.

 

Jak zachować się podczas rozmowy związanej z ofertą pracy dla opiekunek seniorów?

Profil idealnej opiekunki jest niezmienny od lat. Pracodawca będzie szukać osoby spokojnej, cierpliwej i empatycznej. Dobrą organizacją możesz wykazać się już na starcie, pojawiając się na miejscu o czasie. Pozostałe cechy będziesz mieć okazję pokazać podczas rozmowy.

Przede wszystkim warto być sobą. Udawana empatia może się szybko przerodzić w nietakt. A jeśli brak Ci cierpliwości, Twoje ciało da temu wyraz w ten czy inny sposób.

 

Rozmowa o pracę w opiece w Niemczech może odbywać się w języku niemieckim.

Znajomość języka niemieckiego to podstawa w pracy opiekunki w Niemczech. Nie chodzi wyłącznie o luźne konwersacje z seniorem, ale przede wszystkim o zadbanie o jego komfort, zdrowie i bezpieczeństwo. Z tego względu warto przygotować się do tego, że rozmowa będzie prowadzona w ojczystym języku podopiecznego. Przykładowe pytania podajemy niżej.

 

Opiekunka Niemcy. Pytania o podstawowe dane personalne.

Pierwsze tematy nie będą skomplikowane. Ich zadaniem jest identyfikacja rozmówcy i przełamanie pierwszych lodów. Twój rekruter może zapytać Cię o imię, nazwisko, wiek i adres zamieszkania. Później płynnie przejdzie do pytań o Twoje hobby i o to, co robisz w czasie wolnym. Może paść również pytanie o rodzinę i dzieci. Nie jest to bynajmniej wścibstwo. Takie tematy mogą by … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZaproszenie do udziału w projekcie.
Następny artykułRodzinka na medal! TAK Królowa Maksyma i król Wihelm-Aleksander z córkami świętowali Dzień Króla