A A+ A++

Dlaczego warto skorzystać z usług takiej agencji i jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną?

Na dobry start

Gdy jeszcze nigdy nie wyjeżdżaliśmy do pracy za granicę, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy pomogą nam przy wyborze odpowiedniego podopiecznego i zadbają o nasze bezpieczeństwo, zarówno fizyczne jak i finansowe. Tym właśnie zajmują się agencje pośredniczące.

Oprócz organizacji samego wyjazdu, agencja udziela nam wsparcia także na miejscu. Zostaje nam przydzielony specjalny koordynator, który to pomaga opiekunom w rozwiązywaniu ewentualnych problemów.

Dzięki agencji, możemy także doszkolić się, w razie gdy nie mamy rozległej wiedzy na temat tego, jak tak naprawdę wygląda taka praca, czego się od nas oczekuje i jaki jest nasz zakres obowiązków.

Podpisując kontrakt za pośrednictwem agencji, masz pewność, że druga strona się z niego wywiąże, a twój zakres obowiązków będzie jasny i z góry ustalony. Agencja to bezpieczeństwo twoich interesów.

Źródło: Pixabay

Rozmowa kwalifikacyjna

Jest to ważny etap rekrutacji, ale nie należy się go bać. Rozmowa ma ci pomóc w zrozumieniu specyfiki tego zawodu, a także rozjaśnić, czy spełniasz wymagania do bycia opiekunem osoby starszej. Jednym z ważniejszych wymagań, które są przed tobą postawione, jest z pewnością znajomość języka. Podstawowy poziom znajomości języka jest niezbędny do tego, by móc myśleć o wyjeździe. To przecież jedno z ważniejszych narzędzi, którym będziemy posługiwać się w naszej pracy. Dzięki temu, możemy bez przeszkód porozumieć się z podopiecznym, jego rodziną czy chociażby robiąc zakupy w sklepie. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej twój poziom zostanie sprawdzony przez wykwalifikowanych pracowników. Czasem, krótką rozmowę w innym języku przeprowadza się przez telefon, już po pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej.

Doświadczenie w opiece

Agencje, dla komfortu i bezpieczeństwa obu stron, wymagają od kandydatów doświadczenia w opiece nad osobą chorą lub starszą. Nie musi być to doświadczenie zawodowe – wystarczy opieka nad członkiem rodziny lub wolontariat w domu opieki. Takie doświadczenia są niezwykle cenne, gdyż stanowią realną reprezentację tego, na czym właściwie polega ta praca. Jest to bardzo ważne. Opieka nad seniorem to wymagające zajęcie, któremu nie wszyscy będą w stanie sprostać, dlatego warto przekonać się, czy my jesteśmy w stanie poradzić sobie w tej pracy.

Do wykonywania zawodu opiekuna nie wymaga się ukończenia studiów, jednak osoby z wykształceniem pielęgniarskim, fizjoterapeutycznym czy, na przykład, psychologicznym są cenione i niejednokrotnie mogą liczyć na większe zarobki (wysokość pensji uzależniona jest przede wszystkim od zakresu obowiązków).

Jeśli ty chcesz podjąć się pracy, jako opiekun osoby starszej, zgłoś się do agencji pośredniczącej Private Care, gdzie pokierują twoimi krokami.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułHydroterapia w sokólskiej SOSW
Następny artykułStadion Lublinianki czeka na nowe trybuny i budynek klubowy. MOSiR wybrał projektanta