A A+ A++

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sieć obiegły niepokojące wieści o stanie zdrowia królowej Elżbiety II. Jak wskazał dziennikarz BBC Jonny Dymond w wypowiedzi w Radiu 4, oświadczenie Pałacu Buckingham może świadczyć o powadze sytuacji. Na najgorszy scenariusz przygotowana jest od dawna operacja London Bridge, która ściśle określa plan działania po śmierci najdłużej panującej w historii królowej. 

Elżbieta II nie żyje. Królowa Wielkiej Brytanii miała 96 lat [RELACJA]

Operacja London Bridge. Na czym to polega? Plan wejdzie w życie po śmierci Elżbiety II

Owiana przez lata tajemnicą operacja London Bridge od zawsze wywołuje zainteresowanie i kontrowersyjne wnioski. Od lat pojawiały się wszelakie tezy, od sugestii, że premier zostanie powiadomiony przez telefon od urzędnika państwowego, który wypowie kryptonim “London Bridge został opuszczony”, po spekulacje, że o śmierci Elżbiety II poinformują brytyjskie media. 

Teraz pełny zakres przygotowań podjętych przez rodzinę królewską i Sekretariat BRIDGES Urzędu Rady Ministrów może zostać ujawniony. Wszystko przez zły stan zdrowia królowej, który zaniepokoił nie tylko wszystkich śledzących czyny rodziny królewskiej, ale i głowy państw z całego świata. 

Istnieje wiele teorii na temat operacji London Bridge. Jak donosi “Daily Mail”, brytyjscy rymarze zostali zmobilizowani do produkcji większej liczby tłumików dla angielskich dzwonów kościelnych. W dzień śmierci królowej Londyn przez godzinę będzie w nostalgii wypełniał dźwięki bijących dzwonów żałobnych. 

Zobacz wideo
Rodzina królewska świętowała urodziny królowej

Operacja London Bridge powstała tuż po objęciu tronu przez Elżbietę II

“Operacja London Bridge” powstała w dniu, gdy królowa Elżbieta II zasiadła na tronie w 1952 roku. Skrupulatny scenariusz określa szczegółowe działania zarówno rodziny jak i poszczególne ramiona państwa brytyjskiego. Plan ma zapobiec chaosowi, który może wybuchnąć w dniu śmierci królowej. W dniu śmierci królowej Elżbiety II jej prywatny sekretarz Edward Young natychmiast przekaże smutne wieści aktualnie urzędującej premier Wielkiej Brytanii – Liz Truss. Treść komunikatu będzie brzmiała: “The London Bridge is down” (Runął Most Londyński). Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie przez premierkę Operacji London Bridge. W ciągu 15 minut o śmierci królowej zostaną powiadomione rządy 15 państw, których głową jest angielska monarchini. 

Wówczas z Downing Street do wszystkich ministrów i pracowników rządu zostanie rozesłany mail o treści “Drodzy koledzy, ze smutkiem informuję o śmierci Jej Wysokości Królowej”. Następnie informacja zostanie przekazana pozostałym 36 państwom członkowskim Wspólnoty Narodów. 

Kolejnym etapem będzie wywieszenie tablicy na bramie Pałacu Buckingham z informacją o śmierci królowej oraz opuszczenie flag z masztu w całym kraju. Media na całym świecie także zostaną w tym momencie oficjalnie poinformowane. Kolejne godziny i dni pogrążą w żałobie Londyn i inne kraje. Każdy kolejny dzień poprzedzający pochówek będzie określany mianem D-Day, D+1, D+2 i tak do 10 dnia po śmierci, kiedy odbędzie się pogrzeb. Ma to być dzień żałoby narodowej, ale nie będzie dniem wolnym od pracy.

W dniu śmierci Elżbiety II następcą Zjednoczonego Królestwa zostanie jej syn, książę Karol. Dzień po wdrążeniu planu London Bridge zostanie zamknięta brytyjska giełda, firmy i sklepy. W ten dzień książę Karol wygłosi swoje pierwsze oficjalne orędzie jako król, a rząd poprzysięgnie mu wierność w takt 41 salw armatnich w Hyde Parku.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMagdalena Ogórek na Forum w Karpaczu. Uwagę zwraca nietuzinkowa torebka
Następny artykułBłaszczak: Wystosowaliśmy zapytanie do USA ws. zakupu śmigłowców Apache