A A+ A++

Open’er Park to nie do końca festiwal, chociaż tak pewnie będzie nazywany. To całkowicie nowy projekt organizatorów Open’er Festival. Jak mówi Mikołaj Ziółkowski, szef Alter Art, to zupełnie nowe i jednorazowe wydarzenie.

– Open’er Park wymyśliliśmy jako odpowiedź na czas pandemii. Musieliśmy wymyślić nowy koncept. Postawiliśmy na wydarzenie bardziej kameralne, ale trwające długo – tłumaczy Ziółkowski.

Park Kolibki w Gdyni, bo to on będzie domem Open’er Parku, już jest gotowy na przyjęcie gości i gościń. Stanęło tam miasteczko festiwalowe. Pojawiła się infrastruktura, strefa dla dzieci, namiot AlterCafe i przede wszystkim – charakterystyczny kolorowy “Totem” Maurycego Gomulickiego, rzeźba zdobiąca od lat teren Open’er Festival w Kosakowie. Częścią Parku jest też Open’er Beach Bar na plaży w Kolibkach, który działa codziennie aż do 22 sierpnia.

Sam park Kolibki został podzielony na dwie strefy: Parkową (miejsce wydarzeń kulturalnych i plenerowych, wstęp od poniedziałku do niedzieli) i Koncertową (działa od czwartku do niedzieli, wstęp do niej mają wyłącznie osoby, które zakupiły bilet na koncert). 

Park Kolibki w Gdyni na sześć tygodni zmieni się w festiwalowe miasteczko Fot. Michal Ryniak / Agencja Gazeta

W tej pierwszej od poniedziałku do środy będzie działało kino plenerowe. Jego motywem przewodnim są kobiety, a więc będą filmy stworzone przez kobiety i których kobiety są głównymi bohaterkami. W każdą środę w Alter Cafe odbywać się będą stand-upy Klubu Komediowego, a w czwartki ekipy ze Stand-up Polska. Codziennie na terenie parkowym będzie joga.  

Wstęp do części parkowej możliwy jest od godz. 12 i jest bezpłatny w poniedziałki i wtorki oraz w środy i czwartki do godz. 15. Wieczorami wstęp jest możliwy po uiszczeniu opłaty 10 zł (posiadacze biletów na koncert danego dnia oraz posiadacze Karty Mieszkańca Gdyni wchodzą bezpłatnie). Bilety dostępne są w kasie przed wejściem na teren i należy je zarejestrować w aplikacji i wymienić na identyfikator QR. 

Bezpieczeństwo i limity

Do wstępu do Strefy Koncertowej w dniu koncertu uprawnieni są posiadacze biletów koncertowych i koncertowych Health Pass (osoby z ważnym certyfikatem szczepienia przeciw COVID-19, które nie są wliczane do limitów), którzy w tym dniu otrzymają identyfikator w postaci QR kodu (bilety są imienne, należy go wymienić na kod QR za pomocą aplikacji). 

– Obowiązują nas limity rządu, czyli 250 osób niezaczepionych może wziąć udział w wydarzeniu. Na koncerty jest mieszana konfiguracja miejsc siedzących i stojących. W sumie na terenie może być jednocześnie od dwóch do czterech tysięcy osób. Jest on na tyle duży, że pozwala zachować zasady dystansu społecznego – tłumaczy Ziółkowski.  

Jak dodaje Ziółkowski w ciągu sześciu tygodni w Open’er Parku sumarycznie może wziąć udział tyle osób, albo nawet więcej, co przez cztery dni Open’era. – Te liczby są jednak rozłożone w czasie – wyjaśnia. 

Park Kolibki w Gdyni na sześć tygodni zmieni się w festiwalowe miasteczkoPark Kolibki w Gdyni na sześć tygodni zmieni się w festiwalowe miasteczko Fot. Michal Ryniak / Agencja Gazeta

O ile w latach poprzednich festiwalowa aplikacja była dodatkiem, w którym można było sprawdzić mapę festiwalu czy program, tak w tym roku (dostępna na systemy Apple i Android) jest niezbędna. To za jej pomocą wymienia się bilety na kody QR i wchodzi na teren festiwalu oraz wypełnia oświadczenia o stanie zdrowia (w przypadku zagrożenia epidemicznego dane kontaktowe będą niezbędne). Oczywiście w aplikacji jest dostępny program imprezy, mapa terenu i aktualne komunikaty.  

W tym roku, podobnie zresztą jak w latach poprzednich, organizatorki i organizatorzy zachęcają do korzystania z komunikacji publicznej lub własnego transportu rowerowego (będzie specjalny parking). Z powodu niewielkiej liczby miejsc parkingowych w Parku Kolibki postój samochodów może być utrudniony. 

Muzyczny park

Pierwszy weekend zapowiada się mocno i interesująco. W czwartek zagra Monika Brodka z materiałem z najnowszej płyty (to jej pierwszy koncert w Trójmieście z płytą “Brut”) oraz duet Oxford Drama, reaktywowany duet The Dumplings i Buslav oraz dwa koncerty da Quebonafide (sobota-niedziela). Na pokoncertowym silent disco zagrają m.in. Kuba Karaś i blogerka Jessica Mercedes czy aktor Nikodem Rozbicki.  

Kolejne tygodnie będą niemniej intensywne. W przyszły czwartek w Gdyni zagrają Daria Zawiałow i Paulina Przybysz, a trzy koncerty da Dawid Podsiadło (23-25 lipca), tylko jego support będzie się zmieniał każdego wieczoru (kolejno Atlanta, Patrick The Pan, Jakub Dąbrowski).

Dawid PodsiadłoDawid Podsiadło Fot. Michał Ryniak / Agencja Gazeta

W kolejnych tygodniach pojawią się reprezentanci młodej sceny hiphopowej (OIO i schafter zagrają 29 lipca, 20 sierpnia zagra Pro8l3m) i jej starzy wyjadacze (Molesta Ewenement zagra 1 sierpnia, Sokół wystąpi 7 sierpnia, a Pezet – 8 sierpnia), będą przedstawiciele i przedstawicielki ambitnego popu (Linia Nocna, Kwiat Jabłoni – 5 sierpnia), sceny rockowej (Organek – 31 lipca, Muchy i Krzysztof Zalewski – 15 sierpnia) i elektronicznej (A_Gim, Kamp!, Rysy – 13 sierpnia, Deas – 21 sierpnia).

Będą też goście i gościnie z zagranicy. W Kolibkach zagra sensacja z Włoch, czyli zespół Maneskin (19 sierpnia) i reprezentujący berlińską scenę techno Pan-Pot i Amelie Lens (21 sierpnia). Na każdy dzień koncertów obowiązują osobne bilety, dostępne są w sprzedaży online.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPhil Spencer chwali DualSense od PS5 i myśli o poprawkach w padach od Xboksa
Następny artykułZalew Rybnicki. Znaleziono ciało poszukiwanego 52-latka z Ukrainy