A A+ A++

1 października rozpocznie się sezon grzewczy, który potrwa do 31 marca 2025 r. Inowrocławscy strażacy podkreślają, że właśnie w okresie jesienno-zimowym w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów.

Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym “cichym zabójcą”, gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu. Rekomendujemy również montaż czujek dymu, które przeznaczone są do wykrywania wczesnego stadium rozwijającego się pożaru. Czujniki tlenku węgla i dymu pełnią rolę ostrzegaczy, informujących nas poprzez głośny sygnał akustyczny, o niebezpieczeństwie – mówi bryg. Ireneusz Taraszka.

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia to właśnie czujka dymu uratowała mieszkańców kamienicy przy ul. Kraszewskiego w Poznaniu. Urządzenie w pierwszym momencie zaalarmowało o zagrożeniu pożarowym i pozwoliło na szybszą ewakuację mieszkańców. Choć wielu z nich ucierpiało i straciło dorobek, to dzięki szybkiej interwencji nikt z nich nie zginął. Życie straciło dwóch poznańskich strażaków, którzy jako pierwsi dotarli do piwnicy, w której wybuchł pożar.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja: “Pomnik Zamenhofa w Białymstoku runął po lekkim dotknięciu”. Zastępca prezydenta wątpi [WIDEO]
Następny artykułTaniec na rurze w klubie – pasja, przyjemność, profesjonalizm